اخبار استارتاپی

شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک ۱۴ روزه ضمانت‌نامه بانکی دریافت می‌کنند

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با بیان این که، شرکت‌های دانش‌بنیان از ارتقای سیستماتیک اعتباری یک رتبه‌ای نزد این صندوق برخوردارند، از صدور ضمانت‌نامه‌ها برای دانش‌بنیان‌های کوچک با اسناد تجاری از جمله چک و سفته و حداکثر طی ۱۴ روز خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا، به دنبال مشکل دریافت تسهیلات دانش بنیان ها از نظام بانکی کشور، بیست فروردین ۱۴۰۲، آیین تبادل تفاهم نامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با صندوق‌های ضمانت سرمایه گذاری تعاون و همچنین صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به امضای مدیران این دو صندوق و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری رسید.

به گفته علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان متولی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه مالی، امضای این تفاهم‌نامه در جهت استفاده و بهره گیری از همه ظرفیت‌های مالی کشور به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان انجام شد.

به گفته وی، با این تفاهم‌نامه که با حضور دهقانی فیروزآبادی به امضا رسید، دسترسی شرکت‌های کوچک به تضامین ۵ تا ۱۰ میلیارد تومانی فراهم شده است و شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند از تضامین این دو صندوق بهره مند شوند.

محمدحسین مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز با بیان اینکه، این صندوق با هدف حمایت از فعالان صنایع کوچک تأسیس شده است، افزود: در واقع فعالیت این صندوق کمک به توسعه صنایع کوچک از طریق تضمین اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک‌ها یا مؤسسات مالی و اعتباری به این صنایع است.

وی با اعتقاد به اینکه، فضای حاکم بر کسب و کارها در شرکت های دانش بنیان از لحاظ تاثیرگذاری در اقتصاد و اشتغال و شاخص های کلان اقتصادی بسیار با اهمیت است، تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور به شدت نیازمند اقدامات نوآورانه و فناورانه دانش بنیان ها به منظور شتابدهی در بهبود شاخص های اقتصادی و تولید هستیم.

شرکت‌های دانش‌بنیان

گفتنی است که این ضمانت نامه‌ها با هدف تسهیل تضامین مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان تولیدی دارای مجوز فعالیت تولیدی با تعداد کارکنان کمتر از ۵۰ نفر و فروش کمتر از ۲۰ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات از شبکه بانکی امضا شده است.

همچنین بخشی از ودیعه مورد نیاز برای صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین می شود و هر شرکت دانش بنیان واجد شرایط می‌تواند تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از این خدمت بهره‌مند شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *