ارز دیجیتال

بهترین روش سرمایه گذاری در وب ۳

خرید و فروش دامنه اینترنتی یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد در فضای دیجیتال است. دامنه‌ها یکی از مهمترین اجزای یک وب‌سایت هستند و به طور سنتی ، هدف از خرید دامنه ، استفاده از آن برای ایجاد یک وب‌سایت است . اما این روزها، با بالا رفتن قیمت دامنه‌ها و اهمیت آنها در دنیای اینترنت ، خرید و فروش دامنه به یک بازار سرمایه‌ای تبدیل شده است .

مانند بازار سرمایه، قیمت دامنه‌ها نیز تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. برخی از این عوامل شامل کلمات کلیدی موجود در دامنه ، طول دامنه ، واژگان موجود در دامنه و یا ارتباط آن با یک برند خاص است .

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۴ ، دامنه shoes.com با قیمت ۹ میلیون دلار فروخته شد . و یا در سال ۲۰۱۹ ، دامنه voice.com با قیمت ۳۰ میلیون دلار به فروش رسید .

در حال حاضر، بازار دامنه‌های اینترنتی یک بازار پویا و رقابتی است که هر روز با دامنه‌های جدیدی باز و با دامنه‌های قدیمی‌تری بسته می‌شود . در این بازار ، دامنه‌هایی که نام برند‌ها ، کلمات کلیدی مرتبط با بیزینس ، کلمات کوتاه و قابل حفظ و یا کلمات خلاقانه دارند ، به قیمت‌های بالایی فروخته می‌شوند .

 

برخی از دامنه‌هایی که به قیمت بالا فروخته شده‌اند عبارتند از:

Insurance.com – 35.6 میلیون دلار

VacationRentals.com – 35 میلیون دلار

PrivateJet.com – 30.18 میلیون دلار

Internet.com – 18 میلیون دلار

۳۶۰.com – 17 میلیون دلار

 

همانطور که می‌بینید ، قیمت این دامنه‌ها به میلیون‌ها دلار می‌رسد و برای فروشندگان به عنوان یک فرصت بسیار سودآور شناخته شده‌اند . با این حال ، برای کسب درآمد از خرید و فروش دامنه نیاز به تحقیق ، تجربه و خلاقیت و البته شانس دارید . باید بتوانید دامنه‌های با ارزش را شناسایی کرده و به صورت استراتژیک آن‌ها را خریداری کنید و در نهایت به قیمت بالاتری بفروشید .

مهاجرت به نسل جدید اینترنت

Web2  و Web3 دو دوره مختلف در تاریخ اینترنت هستند که هر کدام از ویژگی‌ها ، معماری و ابزار متفاوتی را به خود اختصاص داده‌اند . در این قسمت ، به مقایسه Web2 و Web3 و دلایل برتری Web3 پرداخته می‌شود .

   web2 چطور کار میکند؟

بیشتر مرتبط با دنیای اینترنتی از سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ است و به صفحات اینترنت سنتی اشاره می‌کند . این صفحات وب عمدتاً اطلاعاتی را که توسط کاربران جستجو می‌شد ، ارائه می‌دادند . در این دوره ، اکثر مردم فقط می‌توانستند محتوای وب را مصرف کنند ، به هیچ وجه نمی‌توانستند به آنها مشارکت کنند . در Web2، تولید محتوا و توزیع آن به دست بزرگان اینترنت محدود بود.

 

   web3 چطور کار میکند؟

Web3 به معنای چیز جدیدتر و بیشتر به دور از مراکز قدرت است . این بستر برای کاربران امکان مشارکت و حضور فعال در تولید محتوا و توزیع آن را فراهم می‌کند . این دوره جدید اینترنت ، از فناوری بلاکچین ، هوش مصنوعی ، واقعیت افزوده ، اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های نوظهور بهره می‌برد .

تفاوت دیگری که در Web3 وجود دارد ، مربوط به تعاملات مستقیم بین کاربران است . در Web2، وبسایت‌ها و سرویس‌ها واسطه اصلی بین کاربران بوده و ارتباط بین آن‌ها فقط از طریق سرورهای سرویس‌ها صورت می‌گرفت اما در Web3، به دلیل استفاده از تکنولوژی بلاکچین و توزیع شده بودن داده‌ها ، ارتباط بین کاربران مستقیم و بدون واسطه‌ای صورت می‌گیرد . این امر باعث شفافیت بیشتر در تعاملات و کاهش نیاز به واسطه‌های مختلف می‌شود .

علاوه بر این، یکی از مهمترین دلایل فراگیری Web3، نگرش کاربران به حریم خصوصی و مالکیت داده‌های خود است . در Web2، بسیاری از سرویس‌ها و وبسایت‌ها برای استفاده از خدمات آن‌ها ، از کاربران خواستار اطلاعات شخصی و داده‌های آن‌ها می‌شوند . در بسیاری از موارد، این اطلاعات برای تبلیغات و فروش به شرکت‌های دیگر ارسال می‌شود . اما در Web3، کاربران کامل‌اطلاع از داده‌های خود و سطح دسترسی دیگران به آن‌ها دارند و از امنیت بیشتری برخوردارند . این باعث شده است که کاربران بیشتری به سمت Web3 سوق پیدا کنند .

در نهایت ، یکی از مزایای بزرگ Web3، بالا بردن حقوق مالکیت فردی و ایجاد بازارهای قابل اعتماد برای خرید و فروش داده‌ها و دارایی‌های دیجیتالی بخصوص دامنه های web3 است .

سرمایه گذاری در نسل جدید اینترنت

همانطور که در بالاتر درباره فرصت سرمایه گذاری بر روی دامنه های اینترنتی و کسب سود از آنها صحبت کردیم و متوجه شدیم که چند چیز دست به دست هم میدهند تا بتوانیم ما در این راه موفق شویم ، اینبار فرصتی به دست آمده که نمیتوان به سادگی از کنار آن گذشت .

رابطه TPA و WEB3

سرمایه گذاری در وب 3

TPA پروتکل آدرس دهی در  web3 است که برای شناسایی مکان در فضای سه بعدی یا داده های دیجیتال در نسل جدید اینترنت به کار میرود یا اگر کامل تر بخواهیم توضیح دهیم ، تله پورت پلاک آدرس هویت web3 میباشد . این آدرس مجازی به صورت یک رشته‌ی ۶ تایی از ۳ حرف و ۳ عدد تعریف می‌شود که به ازای هر کدام از این ترکیب ، یک teleport plaque address منحصر به فرد وجود دارد .

با توجه به اینکه هنوز web3 در حال پیشرفت و تکامل میباشد و افرادی که در این زمان وارد این دنیای جدید میشوند جزو پیشگامان این کسب و کار محسوب میشوند ، و برخلاف web2 که بیشتر دامنه های ارزشمند با آدرس های کوتاه و معنی دار فروخته شده اند و یافتن یک دامنه کوتاه و در عین حال با معنی و با قیمت پایین که مناسب سرمایه گذاری باشد ، کاری بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن شده است ، این شانس را داریم که بتوانیم تله پورت پلاک آدرس های خیلی خوبی را با قیمت های پایین خریداری کنیم تا در آینده ای نه چندان دور به مبالغ بسیار زیاد به فروش برسانیم .

این پروتکل توسط شرکت کانادایی Stage Meta ساخته شده است و توجه بسیاری از سرمایه گذاران دنیای تکنولوژی به رو به خود جلب کرده است. بزرگترین سرمایه گذاری انجام شده توسط یکی از سرمایه گذاران Silicon Valley سانفرانسیسکو بوده است، این موضوع خود نشان دنده جذابیت و استقبال بسیار وسیع افراد از تله پورت پلاک آدرس ها می باشد.

 

کدام آدرس ها ارزش بیشتری دارند ؟

پروتکل آدرس دهی در وب ۳ یا TPA از ۳ حرف و ۳ عدد تشکیل شده اند ، طبق قوانین ریاضی تعداد حالت های ممکن برای این آدرس ها ۱۷۵۷۶۰۰۰ میباشد! که این تعداد در مقابل دامنه های web2 بسیار کمتر بوده که این یک مزیت خیلی بزرگ برای سرمایه گذاران است و هر چه پیش میرویم تعداد تله پورت پلاک آدرس های باقیمانده کمتر میشوند و به مراتب ارزش آنها بیشتر میشود .

سرمایه گذاری در وب 3

مشخص است که با تعدادی از آدرس ها مواجه هستیم که انتخاب یک گزینه برای سرمایه گذاری سخت به نظر میرسد . تعدادی از آنها خیلی منحصر به فرد و معنی دار هستند ؛ اما بسیاری از آنها هم از حروف و اعداد کاملا بی معنی تشکیل شده اند. به عنوان مثال آدرس­های زیر را مشاهده کنید. برخی از آن­ها منحصر به فرد و معنی دار با نظم و ترتیب هستند، یکی از آنها دارای معنی خاص ، یکی مخفف واحد پول کشور کانادا و یکی از آنها کاملا بی ربط است: ABC-123
AAA-000
ALL-999
CAD-000
QXZ-749

 

پس انتخاب یک تله پورت پلاک آدرس خوب برای خرید و سرمایه گذاری خیلی هم سخت به نظر نمیرسد . البته اگر زود دست به کار شوید و قبل از دیگران آدرس های با ارزش را خریداری نکنند .

طبق اطلاعاتی که کمپانی Stage Meta اعلام کرده است ، قیمت دامنه های مخصوص وب ۳ یا (TPA) ها از ۱۰۰۰دلار شروع شده و به ۱۰۰۰۰۰دلار خواهند رسید. زمان رسیدن به صد هزار دلار یک بازه ۳ تا ۵ ساله خواهد بود.(شاید هم زودتر!!).

حال که هم شانس انتخاب آدرس خوب را داریم و هم میدانیم که چه آدرس هایی در آینده ارزش های میلیون دلاری پیدا خواهند کرد و از طرفی قیمت آنها برای سرمایه گذاری منطقی به نظر میرسد ، وقت آن است که با یک انتخاب خوب ، یک سرمایه گذاری بسیار سود ده انجام دهیم و منتظر بمانیم تا تله پورت پلاک آدرسی که خریداری کردیم رشد انفجاری داشته باشد و در وقت خوبی آنرا میلیون ها دلار به فروش برسانیم .

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *