اخبار استارتاپی

توسعه فناوری های راهبردی در کشور با جایزه ملی نکست

نشست خبری جایزه ملی «نکست» با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، شقایق حق جوی جوانمرد، معاون توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، جمعی از دبیران ستادهای توسعه فناوری و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دهقانی در این نشست با اشاره به رویکرد ایجاد رشد و توسعه پایدار، حرکت همگام با پیشرفت‌های روز فناوری و توسعه آینده‌محور به عنوان بخش قابل توجهی از فلسفه بنیادین حمایت‌های معاونت علمی گفت: امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش هایی هستیم که طی یک تا سه دهه گذشته با رویکردی آینده نگرانه آعاز شدند و برای آن که آیندگان شاهد به ثمر نشستن تلاش‌های امروزمان باشند، باید امروز در مسیر صحیح گام برداریم.

کشوری که می خواهد رو به جلو حرکت کند، برای مردمش برنامه داشته باشد و در مسیر فناوری به موفقیت برسد می‌بایست امروز با رویکردی آینده‌نگرانه و خطرپذیر، برای نوآوری و پیمودن گام‌های جسورانه برنامه داشته باشد.

جایزه ملی نکست

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، رویداد جایزه ملی نوآوری‌ کارآفرینان سرآمد توسعه را گامی در راستای همین رویکرد آینده نگرانه دانست و افزود: رویداد جایزه ملی «نکست»، شرکت‌های پیشران و پیشرو اعم از دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان را برای اتخاذ رویکرد بلندنظرانه و نگاه جدی به برنامه‌های آینده، تشویق و ترغیب می کند و شرکت های پیشرو را برای اندیشیدن و بزنامه‌ریزی آینده کمک و ترغیب می کند. این جایزه با مبالغ قابل توجه و مشوق‌ها، پژوهانه‌ها، شرکت‌ها را تشویق می کند تا به مسیر آینده و سال های بعدی توجه داشته باشند.

دهقانی ابزار امیدواری کرد مخاطبان این جایزه ملی، پیام این رویداد را دریافت کنند و شاهد مشارکت و استقبال خوبی باشیم چرا که به هر میزان مشارکت بیش‌تری از سوی شرکت‌ها در این رویداد صورت بگیرد، این رویداد با دامنه اثرگذاری بالاتر و تنوع فناورانه بیش‌تری به هدف خود خواهد رسید. امیدوارم در این جایزه نیز همچون جایزه مصطفی (ص) که متمرکز بر توانمندی دانشمندان است این بار در حوزه توسعه و ترویج فناوری یک گام اثرگذار برداریم.

جایزه ملی «نکست» سرواژه «نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه» است که معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، برای کمک به توسعه فناوری‌های راهبردی در کشور در دستور کار خود قرار داده و نخستین دوره آن آذر ماه امسال برگزار شود.

جایزه ملی نکست

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *