اخبار استارتاپی

حضور بیش از ۹۰ شرکت دانش‌بنیان در چهاردهمین نمایشگاه ایران نانو

شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، نهادهای ترویجی حوزه علمی و فناوری، ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی و سفرایی از کشورهای جهان در چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو (Iran Nano 2023) حضور خواهند داشت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو با عنوان ایران نانو Irannano 2023، امسال شاهد حضور طیف گسترده‌ای از نقش‌آفرینان تولید علم تا توسعه بازار فناوری نانو و میکرو است که با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از ۱۳ تا ۱۶ آبان‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

این رویداد به مدت سه روز، میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، نهادهای سرمایه‌گذاری و تامین مالی، نهادهای ترویج و توسعه علم و فناوری نانو، ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی، دانشگاهیان، فعالان فناور و نمایندگانی از کشورهای مختلف خواهد بود و زمینه را برای توسعه همکاری‌ها و تعاملات فناورانه در این حوزه، ترویج و فرهنگ‌سازی، توسعه بازار و راهکارهای توسعه کاربردی‌سازی این حوزه را فراهم خواهد کرد.

سالن‌های خلیج فارس و ملل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، میزبان ۱۳۰ غرفه از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، نهادهای حمایتی و ترویجی علمی و فناوری نانو خواهند بود و به ارایه دستاوردها، توانمندی‌های و برنامه‌های آینده حود می‌پردازند.

بیش از ۹۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور، پایگاه‌های صادراتی، ۱۲ نهاد ترویجی علم و فناوری نانو و همچنین شرکت‌های توانمند حوزه آزمایشگاهی در کنار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و باشگاه دانش آموزی نانوفناوری حضور خواهند داشت. امسال غرفه‌های معاونت توسعه شرکت های دانش بنیان، معاونت توسعه فناوری‌های راهبردی ستاد توسعه فناوری کوانتوم و اپتیک نیز حضور دارند و به معرفی برنامه‌ها و دستاوردهایشان می پردازند.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و کریدور فناوری تا بازار نیز از دیگر ارائه کنندگان حاضر در این نمایشگاه هستند. همچنین با هدف معرفی خانه‌های فناوری و نوآوری ایران (آی هیت) در سایر کشورها، نمایندگان این خانه‌ها برای معرفی خدماتشان به شرکت هایی که تمایل دارند در حوزه صادراتی فعالیت داشته باشند راهنمای علاقمندان خواهند بود. برگزاری نشست‌های کسب و کار، پنل‌های تخصصی، برنامه تور دانشجویی با حضور دانشجویان خارجی مقیم ایران و دانشجویان داخل از دیگر برنامه‌های جنبی این دوره از نمایشگاه ایران نانو است.

معرفی ۳۰ طرح استارتاپی در چهاردهمین نمایشگاه ایران نانو

۳۰ طرح استارتاپی در غرفه استارتاپ ها و ۱۰ طرح بدیع که مالکیت فکری آن ها حفظ شده و قابلیت عرضه به بازارهای بین‌المللی را دارند در این نمایشگاه معرفی خواهند شد. همچنین علاوه بر شرکت‌های توانمند و فعال حوزه نانوفناوری، شش شرکت فعال در حوزه میکرو‌ حضور دارند.

حوزه های ساختمان نانوپوشش تجهیزات ازمایشگاهی ماشین آلات صنعتی، تولید مواد و کاتالیست برخی از محورهای محصولات ارائه شده در این دوره از نمایشگاه است.

در برنامه‌های پیش بینی شده برای این نمایشگاه، روز اول به افتتاحیه و برگزاری نشست‌های کسب و کار، روز دوم به سفرای کشورهای خارجی برای آشنایی با فرصت‌های همکاری در حوزه نانو و روز سوم به آیین رونمایی از هفت محصول فناورانه جدید و انعقاد قراردادهای همکاری فناورانه اختصاص یافته است.

گفتنی است، چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو (Iran Nano 2023) از تاریخ ۱۳ لغایت ۱۶ آبان‌ماه سال جاری به همت ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو و با حمایت معاونت علمی ،فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برقرار خواهد بود. فهرست کاملی از برنامه‌ها، نحوه شرکت و رخدادهای مرتبط با این نمایشگاه در سایت ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو (nanoexhibition.ir) قابل مشاهده است.

پوستر چهاردهمین نمایشگاه ایران نانو
پوستر چهاردهمین نمایشگاه ایران نانو
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *