اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

تکنوتجارت دانش بنیان شد

بازوی سرمایه گذاری بانک تجارت، تکنوتجارت دانش بنیان شد.

شرکت شتابدهنده و سرمایه گذازی تکنوتجارت دانش بنیان شد.

شرکت توسعه کسب وکارهای نوگرای تجارت (تکنوتجارت) موفق به دریافت تاییدیه شرکت دانش بنیان در حوزه تجاری سازی شد. این تاییدیه، به سبب سرمایه گذاری موثر در جهت رونق کسب وکار شرکت های نوآور و توسط کارگروه ارزیابی شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صادر شده است.

به گزارش اکوموتیو به نقل از روابط عمومی شرکت تکنوتجارت، سیدمحمدحسین سجادی نیری (مدیرعامل تکنوتجارت) در خصوص فعالیت های این شرکت گفت: «تکنوتجارت با ماموریت سرمایه گذاری خطرپذیر و توسعه کسب و کارهای نوآورانه از سوی بانک تجارت وارد اکوسیستم نوآوری شده است و تاکنون توانسته است با سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در این اکوسیستم اثرگذار باشد. ما به عنوان شرکتی با خاستگاهی بانکی تلاش کرده ایم از دل امکان ها و زنجیره ارزش بانک تجارت، به دنبال فرصت های تازه برای نوآوری باشیم و به دور از ریسک گریزی های مرسوم بانک ها، به معنای واقعی نهادی خطرپذیر و نوآور را شکل بدهیم.»

اهمیت دانش بنیان شدن برای تکنوتجارت

وی در خصوص اهمیت احراز دانش بنیانی تکنوتجارت می گوید: «تکنوتجارت از ابتدای حضورش در اکوسیستم نوآوری، تلاش کرده است به توسعه و رونق کسب وکارهای دانش بنیان کمک کند و قرار گرفتن خود این شرکت در زمره این شرکت ها در حوزه تجاری سازی برای ما بسیار باارزش است. در برنامه های توسعه ای ما برای آینده، تعامل برجسته با نهادهای سیاست گذار و قدرتمند اکوسیستم نوآوری و صنعت بانکداری دیده شده است و پس از این نیز بیش از گذشته، خود را متعهد به نهادسازی و ارزش آفرینی خواهیم دانست.»

سجادی نیری در پایان به برنامه های خود برای تکنوتجارت اشاره کرد: « تلاش ما این است که دارایی تحت مدیریت تکنوتجارت تا پایان سال ۱۴۰۳ به دو هزار میلیارد تومان برسد و برج فناوری این شرکت به عنوان یک نهاد فعال در اکوسیستم فین تک کشور توسعه یابد. علاوه بر این، چند سرمایه گذاری در حوزه های فین تک مانند اعتبارسنجی، توثیق، لندتک، کش بک و پذیرندگان خواهیم داشت و حداقل در یک نهاد در زمینه PE یا VC نیز مشارکت خواهیم کرد که در همکاری با هلدینگ تفتا اتفاق خواهد افتاد.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *