اخبار استارتاپی

هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی ۲۶ و ۲۷ اردیهشت‌ماه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود

هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود. این جشنواره به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهر اصفهان و در دو بخش مسابقه‌ای «طراحان کسب‌وکار» و «فن‌آفرینی و تجاری‌سازی فن‌آفرینی (نوپا و رشدیافته)» برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی شناسایی توانمندی، مذاکرات سرمایه‌گذاری و تقدیر از برترین شرکت‌های دانش‌بنیان کشور عنوان شده است.

حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور، تقویت مذاکرات دوجانبه (B2B) و سرمایه‌گذاری‌های کلان و واقعی، شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران دولتی، خصوصی و خیرین حوزه فن‌آفرینی، گسترش ارتباط مراکز علمی و پژوهشی، ایده‌پردازان و طراحان، مخترعان و مبتکران با بخش‌های مختلف اقتصادی، ترویج، توسعه و تشویق فرهنگ خلاقیت، نوآوری، فن آفرینی و کارآفرینی مبتنی بر فناوری، افزایش امید در فن‌آفرینان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس به ویژه به‌صورت کارگروهی و شناسایی واحدهای فناور آماده ورود به بازارهای ملی و بین‌المللی از مهم‌ترین اهداف هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی است.

بخش غیر مسابقه‌ای این دوره از جشنواره شامل «فرصت‌های سرمایه‌گذاری»، «نمایشگاه» و «نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی» است. سه جایزه ویژه «فناوری صنعت ساز» مرحوم دکتر شیخ زین الدین، «مدیریت شهری» و «آب» نیز در این دوره از جشنواره وجود خواهد داشت.

در حاشیه این رویداد نیز رویدادهای مختلفی اعم از «پل سرمایه‌گذاری»، «تأمین مالی جمعی طرح‌های فناورانه»، «روش‌های نوین تأمین مالی و سرمایه‌گذاری»، «بازارچه طعم فناوری در زندگی»، «مهارت‌های رهبری استراتژیک در قالب بازی نبرد پادشاهان» و «نشست میز مسائل دانش‌بنیان» برگزار خواهد شد.

«فناوری‌های نوظهور و آینده‌نگر»، «فناوری‌های صنعت‌ساز»، «رفع نیاز صنعت در دوران تحریم»، «صنایع نفت، گاز و پتروشیمی»، «محیط‌زیست، آلودگی هوا، آب و انرژی، مدیریت منابع آب»، «نیازهای صنعت دارو، مهندسی پزشکی»، «فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و صنایع خلاق»، «زیست‌فناوری، نانو، کشاورزی و صنایع غذایی» و «صنایع IT، ICT، هوش مصنوعی» از جمله زمینه‌های پیشنهادی هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی محسوب می‌شود که متناسب با فضای فناورانه مورد نیاز کشور انتخاب شده است.

گفتنی است جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به‌عنوان یکی از جشنواره‌های معتبر وزارت علوم، هر ساله باهدف تشویق به فرهنگ کارآفرینی و امید آفرینی برای فناوران و فن‌آفرینان به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری» برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع بیشتر از برنامه‌های جشنواره به سایت جشنواره شیخ بهایی مراجعه کرده یا برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام و آپارات جشنواره مراجعه کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *