اخبار استارتاپی

استارتاپهای حوزه راه و شهرسازی حمایت می شوند

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: با تفاهم نامه ای که بین معاونت علمی و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده در صدد هستیم از استارتاپ‌های حوزه راه و شهرسازی حمایت کنیم.

به گزارش اکوموتیو به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر اسماعیل قادری‌فر هفتم آذر ماه در نشست رونمایی از شبکه اینترنتی حمل و نقل کالا که در معاونت علمی برگزار شد خاطرنشان کرد: کسب و کارهای‌ نو توان ایجاد تحمل در عرصه اقتصادی دارند و می توانند اشتغال زایی فراوانی نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه ما حصل تلاش های محققان ظهور و بروز استارتاپ‌هایی است که در کشور فعالیت می کنند گفت: معاونت علمی در برنامه های خود سعی دارد از این استارتاپ‌ها حمایت کند تا به چرخه اقتصادی کشور کمک شود و از سوی دیگر اشتغال‌زایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ایجاد گردد.

قادری‌فر با بیان اینکه حمل و نقل بار یکی از مسائل اصلی کشور است اظهار داشت: طبق تفاهم نامه‌ای که بین معاونت علمی و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده، قرار است ایده های فناورانه در صنعت حمل و نقل مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی با بیان اینکه به کارگیری ایده های فناورانه محققان کشور می تواند موجب پاسخگویی به مشکلات و معضلات شود، خاطرنشان کرد: شبکه اینترنتی حمل و نقل کالا ابزاری است که صنایع به آن نیاز دارند و اینگونه پلتفرم‌ها مورد توجه معاونت علمی است.

وی با اشاره به اینکه همکاری معاونت علمی و وزارت راه و شهرسازی در راستای حمایت از استارتاپ‌ها خواهد بود، تصریح کرد: همواره در صدد هستیم که از استارتاپ‌ها علاوه بر حوزه حمل و نقل، در حوزه های دیگر نیز حمایت داشته باشیم تا بتوانیم با خلاقیت و نوآوری، مشکلات و معضلات کشور را برطرف کنیم.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *