اخبار استارتاپی

رانندگان تاکسی‌های‌ اینترنتی به‌ زودی بیمه می‌شوند

رضا الفت‌نسب "دبیر انجمن صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی" از اجرای طرح بیمه تامین اجتماعی برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی و خوداشتغال خبر داد.

خدمات حقوقی کسب و کار

به گزارش اکوموتیو، دبیر انجمن صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی از اجرای طرح بیمه تامین اجتماعی برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی و خوداشتغال خبر داد.

رضا الفت‌نسب درباره وضعیت بیمه برای استارت‌آپ‌ها گفت: اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی با حمایت اتاق اصناف ایران با سازمان بیمه تامین اجتماعی در زمینه بیمه افراد فریلنسر و دورکار به توافق رسیده است تا فرآیند خود بیمه‌ای برای این قشر از فعالان حوزه فضای مجازی انجام شود.

سخنگوی اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی ادامه داد: افرادی که به صورت خود‌اشتغال و دورکار در فضای مجازی فعالیت دارند از جمله رانندگان تاکسی‌های اینترنتی و شاغلان دورکار می‌توانند از اواخر فروردین از بیمه تامین اجتماعی با شرایط ویژه استفاده کنند.

او با بیان این‌که بیمه بزرگ‌ترین مشکل سد راه شرکت‌های استارتاپی است، اظهار کرد: آیین‌نامه بیمه برای استارتاپ‌ها ایجاد شده است و با رئیس کل بیمه مرکزی در زمینه رفع مشکل بیمه به عنوان بزرگ‌ترین مشکل استارتاپ‌ها در کشور توافقاتی حاصل‌شده است و این امید وجود دارد تا مشکل بیمه با پیگیری مجموعه دولت و وزارت‌ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌زودی رفع شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا