اخبار استارتاپی

اعطای مشوق به سربازان در ازای ارتقای مهارت‌های فناوری اطلاعات

تفاهم وزارت‌ ارتباطات و نیروهای‌ مسلح در خصوص اعطای مشوق‌ به سربازان در ازای ارتقای مهارت‌های فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات ICT حین خدمت سربازی

به گزارش اکوموتیو، رئیس دانشکده پست و مخابرات از اعطای مشوق‌های قابل توجه به سربازان در ازای ارتقای مهارت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد. برگزاری دوره‌های آموزشی ارتقای مهارت‌های ICT حین خدمت سربازی در پی تفاهم میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌‌شود و هر سربازی که موفق به گذراندن این دوره‌ها شود، می‌تواند از مشوق‌های مصوب ستاد کل نیروهای مسلح، شامل امکان انتخاب شهر و محل خدمت، تاخیر یا تعجیل در شروع خدمت، افزایش مدت مرخصی و حقوق دریافتی بهره‌مند شود.

وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا میان ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ارتباطات به امضا رسید، گفت: تدبیری اندیشیده شده تا در طول دوره خدمت مقدس سربازی بهره‌وری افراد بیشتر شود و آن‌هایی که دوره سربازی را می‌گذرانند علاوه بر یادگرفتن فنون نظامی و مواردی که برای کشور و دفاع از تمامیت ارضی کشور لازم است، مهارت‌هایی را یاد بگیرند که بعدا بتوانند برای وارد شدن به بازار کار از آن استفاده کنند.

او این آموزش را در حوزه‌های مختلفی چون صنعتی، ورزشی و ICT عنوان کرد و افزود: در قدم نخست به دنبال تربیت مربی در‌ بین علاقه‌مندان در کادر نیروهای مسلح هستیم و از طریق آزمون تعدادی برای آموزش فشرده مربی‌گری دوره‌های آموزشی ICT مشخص می‌شوند.

یزدانیان با بیان اینکه در گام دوم در کنار مربیان قرار می‌گیریم و شروع به آموزش سربازان وظیفه می‌کنیم، اظهار کرد: این آموزش‌ها که محتوای آنها از طریق دانشکده پست و مخابرات تامین می‌شود برای ارتقای مهارت‌های حوزه ICT سربازان وظیفه است و براساس مدل توانمندسازی، افرادی آموزش می‌بینند تا بتوانند بعدا در بخش خصوصی فعال‌شده و مولد یک کسب‌وکار در این حوزه باشند.

رئیس دانشکده پست و مخابرات از برگزاری تدریجی دوره‌های آموزشی برای سربازان وظیفه خبر داد و خاطرنشان کرد: با چارچوبی که ستاد کل نیروهای مسلح دارد، از طریق کمیته مشترکی اولویت‌بندی سربازان وظیفه برای حضور در دوره‌های آموزشی صورت می‌گیرد. ضمن اینکه باید به این نکته توجه داشت که مسئولان و فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح تاکید دارند که وظیفه اصلی سرباز، حفاظت و حراست از کشور است و بخشی از آنها با موافقت فرماندهان و قوانین مصوب نیروهای مسلح برای شرکت در دوره‌های آموزشی ارتقای مهارت‌های ICT انتخاب می‌شوند که به نظرم در حوزه ICT سالانه حدود ۳۰ هزار نفر خواهند بود.

یزدانیان گفت: البته برای سربازان وظیفه‌ای که در این دوره‌های آموزشی شرکت کرده و موفق به کسب گواهینامه می‌شوند، مشوق‌هایی نیز در نظر گرفته‌شده است به‌طوری‌که براساس فرمولی مشخص سربازان وظیفه مهارت دیده می‌توانند از آن بهره‌مند شده که بعضا شامل کسر خدمت نیز می‌شود.

رئیس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به اینکه اگر احراز شود که سربازی قبل از ورود به دوران خدمت وظیفه دارای مهارت‌های خوبی مثلا در زمینه شبکه باشد، می‌تواند از این مشوق‌ها بهره ببرد، اضافه کرد: این موضوع بازتاب خوبی در جامعه دارد و اگر افراد مشوق‌های مشخص شده را بدانند شاید قبل از ورود به دوران خدمت سربازی به دنبال ارتقای مهارت می‌روند.

این مقام مسئول از تدوین کامل مشوق‌های دوره‌های آموزشی ارتقای مهارت‌های ICT سربازان وظیفه خبر داد و تصریح کرد: در نیروهای مسلح احتیاج به تاییدیه‌های خاصی از مراجع ذی‌صلاح است و تاجایی که مطلع هستم برای دریافت تاییدیه‌های لازم اقدام شده و فضا مثبت است و به احتمال قریب به یقین به‌زودی فهرست دقیق مشوق‌ها اعلام می‌شود که عنوان احتساب دوران خدمت وظیفه نام دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *