اخبار استارتاپی

برگزاری مسابقه‌ی ایده‌پردازی اپلیکیشن‌های نجومی

مسابقه‌ی «ایده‌پردازی اپلیکیشن نجومی سها»، در حوزه‌ی برنامه‌نویسی موبایل و شناسایی توانمندی‌ها در حیطه‌ی برنامه‌نویسی، برای تحقق بخشی از نیازهای جامعه و ترویج دانش نجوم اجرا می‌‌شود.

به‌گزارش اکوموتیو، مسابقه‌ی «ایده‌پردازی اپلیکیشن نجومی سها» به مناسبت هفته‌ی جهانی نجوم و با هدف ایجاد بستر رقابتی میان جوانان خلاق و نوآوران، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه‌ی برنامه‌نویسی موبایل و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها در حوزه‌ی برنامه‌نویسی برای تحقق بخشی از نیازهای کاربردی جامعه و هم‌چنین ترویج دانش نجوم اجرا می‌شود.

پذیرش آثار به این مسابقه از اول خردادماه جاری آغاز می‌شود و تا ۳۱ شهریور علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به این دوره از مسابقات ارسال کنند. داوری آثار از اول تا ۱۲ مهرماه انجام می‌شود و هم‌زمان با هفته‌ی جهانی فضا در ۱۸ مهرماه امسال، برگزیدگان نهایی اعلام می‌شوند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

اپلیکیشن‌نویسان باید نسبت به ارسال ایده‌های خود در محورهای آموزشی و پژوهشی، سرگرمی و بازی و کاربردی در حوزه‌ی نجوم و اکتشافات فضایی اقدام کنند.

آثار ارسالی توسط متخصصان مورد داوری قرارگرفته و بر اساس پارامترهایی ازجمله میزان نوآوری، میزان برآورده کردن نیازهای جامعه و میزان علمی و اصولی بودن ایده و کارآیی آن ارزیابی می‌شوند. در نهایت نیز به ۳ ایده‌ی برگزیده به ترتیب جوایز ۵ میلیون، ۴ میلیون و ۳ میلیون تومانی از سوی سازمان فضایی ایران تعلق می‌گیرد.

شرایط پذیرش آثار ارسالی به مسابقه‌ی ایده‌پردازی اپلیکیشن‌های نجومی به شرح زیر است:

۱-ایده، قابلیت پیاده‌سازی در دستگاه‌های همراه را داشته باشد.

۲- ایده‌ها به همراه طراحی اولیه (Proto type) ارسال شوند. (طراحی اولیه عبارت است از طراحی گرافیکی از جزئیات اپلیکیشن ازجمله: معرفی منوها، فیلدها و نحوه‌ی جانمایی آن‌ها در اپلیکیشن و نحوه‌ی عملکرد اپلیکیشن)

۳- ارائه‌ی جزئیات کامل ایده (فازبندی و زمان‌بندی) با هدف پیاده‌سازی عملی

۵- تناسب ایده با محورهای اعلام‌شده در مسابقه

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *