اخبار استارتاپی

برگزاری مسابقه‌ی ایده‌پردازی اپلیکیشن‌های نجومی

مسابقه‌ی «ایده‌پردازی اپلیکیشن نجومی سها»، در حوزه‌ی برنامه‌نویسی موبایل و شناسایی توانمندی‌ها در حیطه‌ی برنامه‌نویسی، برای تحقق بخشی از نیازهای جامعه و ترویج دانش نجوم اجرا می‌‌شود.

به‌گزارش اکوموتیو، مسابقه‌ی «ایده‌پردازی اپلیکیشن نجومی سها» به مناسبت هفته‌ی جهانی نجوم و با هدف ایجاد بستر رقابتی میان جوانان خلاق و نوآوران، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه‌ی برنامه‌نویسی موبایل و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها در حوزه‌ی برنامه‌نویسی برای تحقق بخشی از نیازهای کاربردی جامعه و هم‌چنین ترویج دانش نجوم اجرا می‌شود.

پذیرش آثار به این مسابقه از اول خردادماه جاری آغاز می‌شود و تا ۳۱ شهریور علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به این دوره از مسابقات ارسال کنند. داوری آثار از اول تا ۱۲ مهرماه انجام می‌شود و هم‌زمان با هفته‌ی جهانی فضا در ۱۸ مهرماه امسال، برگزیدگان نهایی اعلام می‌شوند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

اپلیکیشن‌نویسان باید نسبت به ارسال ایده‌های خود در محورهای آموزشی و پژوهشی، سرگرمی و بازی و کاربردی در حوزه‌ی نجوم و اکتشافات فضایی اقدام کنند.

آثار ارسالی توسط متخصصان مورد داوری قرارگرفته و بر اساس پارامترهایی ازجمله میزان نوآوری، میزان برآورده کردن نیازهای جامعه و میزان علمی و اصولی بودن ایده و کارآیی آن ارزیابی می‌شوند. در نهایت نیز به ۳ ایده‌ی برگزیده به ترتیب جوایز ۵ میلیون، ۴ میلیون و ۳ میلیون تومانی از سوی سازمان فضایی ایران تعلق می‌گیرد.

شرایط پذیرش آثار ارسالی به مسابقه‌ی ایده‌پردازی اپلیکیشن‌های نجومی به شرح زیر است:

۱-ایده، قابلیت پیاده‌سازی در دستگاه‌های همراه را داشته باشد.

۲- ایده‌ها به همراه طراحی اولیه (Proto type) ارسال شوند. (طراحی اولیه عبارت است از طراحی گرافیکی از جزئیات اپلیکیشن ازجمله: معرفی منوها، فیلدها و نحوه‌ی جانمایی آن‌ها در اپلیکیشن و نحوه‌ی عملکرد اپلیکیشن)

۳- ارائه‌ی جزئیات کامل ایده (فازبندی و زمان‌بندی) با هدف پیاده‌سازی عملی

۵- تناسب ایده با محورهای اعلام‌شده در مسابقه

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *