اخبار استارتاپی

تصویب لایحه‌ای جهت رفع موانع کسب‌وکارهای نوپا

وزیر ارتباطات از تصویب لایحه‌ای جهت کاهش مدت زمان مورد نیاز برای شروع کسب‌وکارها‌ی نوپا خبر داد.

وزیر ارتباطات گفت: لایحه‌ای برای رفع موانع کسب‌وکارهای نوپا تصویب شده که بر اساس آن، مدت زمان مورد نیاز برای آغاز این کسب‌وکارها، کاهش می‌یابد.

محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه‌ی بازید از زیرساخت‌های گردشگری منطقه‌آزاد انزلی اظهار کرد: طبق سیاست حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی مصوب شورای‌عالی فضای مجازی، موضوعات مربوط به پیام‌رسان‌ها برعهده‌ی مرکز ملی فضای مجازی است و وزارت ارتباطات، بخش‌هایی از امور را به عنوان اجرایی پیش برده است.

او ادامه داد: به لحاظ مفهومی و این‌که مردم از یک پیام‌رسان مشترک استفاده کنند، باید توجه داشته باشیم که فعالیت این پیام‌رسان‌ها و انتخاب آن‌ها فرمایشی نیست؛ به‌گونه‌ای که به مردم تکلیف شود پیام‌رسانی را که ما تایید می‌کنیم، استفاده کنند بلکه باید رقابتی سازنده و فشرده بین پیام‌رسان‌ها باشد.

آذری جهرمی متذکر شد: پیام‌رسانی که سرویس‌های مناسب‌تر و خدمات بهتر ارائه و اعتماد کاربران را جلب کند، می‌تواند فعالیت خود را ادامه دهد و در این فرایند، دخالت حاکمیت معمولا اثرگذار نیست. براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به وزارتخانه، تکلیف شده که در مدت چهار سال متوسط سرعت دسترسی به شبکه‌ی ملی را به ۲۰ مگابیت در ثانیه ارتقا دهد.

او با اشاره به لزوم پوست‌اندازی در این بخش، توسعه‌ی ظرفیت فیبرنوری و فناوری‌های آن گفت: توسعه‌ی فناوری در مناطق‌آزاد به‌دلیل ساختار چابک آن‌ها، ساده‌تر است و منطقه‌آزاد انزلی در این امر پیش رو بوده و همواره رو به‌جلو حرکت کرده است. بخش‌ خصوصی که امروز این توسعه را در منطقه‌آزاد انزلی انجام داده، بیش از یک‌ میلیون پورت ایجاد کرده که ۸۰ درصد از فناوری مورد استفاده‌ی آن، تولید داخل است. در زمینه‌ی کسب‌و‌کارهای نوپا و جدیدترین اقدامات انجام شده، ۶ عضو دولت، طرحی را با قید فوریت آماده کرده‌ اند که هفته‌ی آینده با قید فوریت به مجلس تقدیم می‌شود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: بخش مهمی از کسب‌و‌کارهای نوپا ساده‌سازی می‌شوند. هم‌چنین سرعت عمل کسب‌و‌کارهای نوپا در انجام خدمات اداری، کسب مجوزها و در موضوع بیمه و مالیات به حداقل زمان ممکن می‌رسد.

آذری‌جهرمی در بازدید از منطقه‌آزاد انزلی گفت: یکی از شاخصه‌های توسعه‌ی کشورها در فناوری ارتباطات، شاخص GI است که این شاخص در سال گذشته، رشد ۱۳ درصدی داشته که البته رشد جهانی ما مطلوب نیست.برای تحقق ایده در بخش کسب‌و‌کارهای نوپا، سه ماه زمان نیاز است و در این راستا ، لایحه‌ای برای رفع موانع کسب‌وکارهای نوپا تصویب شده که بر اساس آن، مدت زمان مورد نیاز برای آغاز این کسب‌وکارها، کاهش می‌یابد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *