اخبار استارتاپی

گوگل‌مپس برای استفاده‌ی تجاری پولی شده است

خرید خدمات گوگل از طریق شرکت‌های اروپایی و آسیایی هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار گفت: با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، شرکت‌های ایرانی نمی‌توانند به طور مستقیم از گوگل درخواست خدمات دهی کنند و بر همین اساس باید از طریق سایر شرکت‌های اروپایی و آسیایی که دارای کردیت کارت هستند تحریم‌ها را دور بزنند و درخواست این سرویس را از گوگل داشته باشند.

رئیس اتحادیه‌ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار در خصوص پولی شدن گوگل‌مپس و استفاده از خدمات آن و تاثیرگذاری آن بر روی کسب‌و‌کارهای اینترنتی گفت: این مساله به طور حتم بر روی کسب‌و‌کارهای نوین که بر مبنای اینترنت است تاثیر می‌گذارد. اما موضوعی که در این‌جا مطرح است این است که این خدمات برای شرکت‌های تجاری و یا کسانی که از گوگل‌مپس استفاده‌ی تجاری می‌کنند، پولی شده است و کاربران عادی هم‌چنان می‌توانند رایگان از آن استفاده کنند.

محمدرضا طلایی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، شرکت‌های ایرانی نمی‌توانند به طور مستقیم از گوگل درخواست خدمات‌دهی کنند و بر همین اساس باید از طریق سایر شرکت‌های اروپایی و آسیایی که دارای کردیت کارت هستند تحریم‌ها را دور بزنند و درخواست این سرویس  را از گوگل داشته باشند. البته این کار نیز ممکن است هزینه‌های مربوط به خودش را داشته باشد و حتی امکان‌پذیر نباشد اما به هر حال دیگر نمی‌توان از این امکان گوگل به طور رایگان استفاده کرد و شرکت‌های فناوری نوین باید فکر دیگری در این خصوص داشته باشند.

وی تصریح کرد: وضعیت شرکت‌های فناروی و آی‌تی ما مناسب است. دولت و معاونت فن‌آوری نیز حمایت‌های خوبی از فعالان کسب‌وکارهای نوین داشته‌ اند اما باید خود را برای تحریم‌ها آماده کنند چیزی که مشخص است با وضعیت موجود شرایط خوبی در آینده در بحث تولید و صادرات نرم افزار نخواهیم داشت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *