اخبار استارتاپی

کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر هوشمند می‌شود

در توافق وزارت ارتباطات و وزارت نیرو بر فرصت‌سازی برای راه‌اندازی 20 هزار استارتاپ تاکید شده است.

سند اقدام مشترک دو وزارتخانه به دست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر نیرو امضا شد. بر اساس این سند که برای توسعه‌ی کاربردهای فناوری‌های نوین ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعت آب و برق تهیه و تدوین شده، ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در بستر ICT و در قالب ۲۰ هزار استارتاپ، هزار شرکت متوسط، یکصد شرکت بزرگ و پنج شرکت بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

با اجرای این سند ضمن ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات صنعت برق، کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود و میزان مصرف آب و برق کاهش پیدا می‌کند.

براساس این سند، ایجاد 100هزار فرصت شغلی در بستر ICT و در قالب 20 هزار استارتاپ، هزار شرکت متوسط، یکصد شرکت بزرگ و پنج شرکت بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

بر اساس مطالعات صورت گرفته اجرای پایلوت شبکه‌ی هوشمند توزیع و مصرف آب و برق، توسعه‌ی ظرفیت مخابرات و انتقال داده برای کاربردهای هر دو حوزه‌ی نیرو و ICT با استفاده از زیرساخت‌های شبکه‌ی توزیع برق، راه‌اندازی و توسعه‌ی بازار الکترونیکی آب و برق با مشارکت بخش خصوصی و طراحی و راه‌اندازی آزمایشی پلت‌فرم دسترسی‌پذیری داده‌ها و خدمات حوزه‌ی آب و برق در اولویت قرار گرفته‌ اند.

در این سند با مشخص شدن شاخص‌های رسیدن به اهداف در بخش‌های مختلف اجرا، مدیریت و نظارت کلان آن برعهده‌ی معاونت‌های تخصصی مربوط در دو وزارتخانه خواهد بود و مجریان توسط شرکت‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط در دو وزارتخانه معرفی می‌شوند.

منبع
شنبه‌پرس
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *