اخبار استارتاپی

الکامپ ۲۴ با رویکرد ایران دیجیتال افتتاح شد

بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ایران، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌ کار کرد.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ایران (الکامپ ۲۴) که به گفته‌ی «رسول سراییان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات بزرگ‌ترین رویداد بخش فناوری اطلاعات است، امروز (شنبه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌ کار کرد.

در آیین افتتاح این نمایشگاه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز «رامین قلی زاده» وزیر راه و ارتباطات جمهوری آذربایجان به همراه مسئولان صنعت ارتباطات و دیجیتال کشور حضور داشتند.

در این دوره، بیش از ۴۰۰ شرکت استارت‌آپی حضور دارند و امسال «الکام‌گیمز» (بازی‌سازها) برای نخستین بار همراه با نمایشگاه الکامپ همراه شده‌ اند.

«الکام‌تاکز» (گپ‌وگفت) نیز یک رویداد جدید در الکامپ ۲۴ است که امسال با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور شکل‌ گرفته و در چهار نقطه‌ی مختلف نمایشگاه، فضاهایی برای آن در نظر گرفته‌ شده است تا فعالان و علاقه‌مندان بتوانند به دانسته‌های خود اضافه کنند.

«الکام‌ترندز» نیز رویداد تازه‌ای است که سال گذشته به‌صورت محدود برگزار شد اما امسال سالن ۲۷ به آن اختصاص داده‌ شده و شامل «هوش مصنوعی، داده‌های بزرگ، پردازش موازی، شهر هوشمند» است.

حضور دولتی‌ها در الکامپ ۲۴

رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دوم مردادماه امسال، برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) را مهم‌ترین رویداد برای بخش فناوری اطلاعات برشمرد.

به گفته‌ی رسول سرائیان، امسال ۴۱ دستگاه اجرایی کشور با ۳۱۴ عنوان خدمت الکترونیکی در این نمایشگاه حضور دارند و خدمات دولت همراه و کارپوشه‌ی ملی ایرانیان نیز در نمایشگاه مردم معرفی می‌شود.

برگزاری بیست‌وچهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی در حالی انجام خواهد شد که چند روز پیش محمدجواد آذری جهرمی در یکی از شبکه‌های اجتماعی خود از رتبه‌ی جدید ایران در رده‌بندی سال ۲۰۱۸ کشورها در شاخص ایی.جی.دی.آی(EGDI) خبر داد که بیانگر پیاده‌سازی دولت الکترونیکی است.

به گفته‌ی آذری جهرمی، در حالی ایران در این رده‌بندی ۲۰ پله صعود کرده که در برنامه‌ی ششم توسعه، ارتقای ۳۰ رتبه‌ای برای پنج سال پیش‌بینی‌ شده و این صعود در سال نخست برنامه‌ی قابل‌توجه است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *