اخبار استارتاپی

حذف ۸ استاندارد زاید و مخل محیط کسب و کار فاوا

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران، نبود استانداردهای به‌ روز را از عوامل عدم حضور شرکت‌های ایرانی در بازار بین‌المللی دانست.

محمدرضا طلایی، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران معتقد است که نبود استانداردهای به‌ روز، عاملی است که حضور شرکت‌های ایرانی در بازار بین‌المللی را با آسیب مواجه کرده است.

طلایی درباره‌ی برخی از استانداردها، قواعد و مقررات مخل محیط کسب و کار مرتبط با فاوا گفت: با رایزنی انجام‌ شده با سازمان ملی استاندارد و تلاش صورت گرفته در کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه‌ی اتاق ایران تعداد هشت استاندارد الزامی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات که به مانعی در محیط کسب و کار فاوا کشور تبدیل‌شده بود، لغو شد.

او این اقدام را در راستای اولویت مصوب کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات اتاق ایران در دوره‌ی جدید تحت عنوان «تدوین و ترجمه‌ی استاندارهای نوین و به‌ روز ICT و بین‌المللی کردن استانداردها در ایران برای توسعه و تسهیل صادرات» می‌داند.

تکمیل استانداردها مطابق با استاندارهای بین‌المللی

طلایی گفت: تکمیل و لغو استانداردهای زاید و ایجاد استانداردهای به‌ روز و مقبول بین‌المللی گامی اساسی در ایجاد توان صادراتی و تسهیل‌کننده‌ی تجارت فاوا در کشور خواهد بود. طلایی با بیان این‌که سازمان بین‌المللی استاندارد سال‌ها پیش، برخی از استانداردها را لغو کرده بود از اجرای بودن آن‌ها در ایران خبر داد.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه‌ی اتاق ایران ادامه داد: حجم بالای استانداردهای الزامی حوزه‌ی فاوا در حوزه‌ی واردات تجهیزات فناوری به مشکلی اساسی و افزایش‌دهنده‌ی هزینه‌ی فعالان فاوا تبدیل‌ شده است.

او تاکید کرد: نبود استانداردهای مدون و به‌ روز عاملی است که حضور شرکت‌های ایرانی در بازار بین‌المللی را دستخوش آسیب کرده است. طلایی هم‌چنین از تلاش کمیسیون برای ساماندهی استانداردهای تخصصی فاوا در راستای تسهیل فضای کسب و کار کشور خبر داد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن