اخبار استارتاپی

مرکز فناوری انرژی راه اندازی می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی از راه اندازی مرکز فناوری انرژی خبر داد و گفت: در این مرکز استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و شرکت‌های دانش بنیان برای توسعه بازار فعالیت می‌کنند.

خدمات حقوقی کسب و کار

به گزارش اکوموتیو، کامبیز مهدی زاده دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی از راه‌اندازی نخستین مرکز فناوری انرژی خبر داد و اظهار کرد: این مرکز به زودی با حمایت ستاد و بخش خصوصی راه اندازی می‌شود تا تمامی استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی به صورت متمرکز فعالیت خود را در آن ادامه دهند.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی راه‌اندازی این مرکز را گامی برای سامان‌دهی فعالیت‌ها در حوزه انرژی دانست و ادامه داد: این مرکز مکانی برای ارائه‌ی نوآوری‌های حوزه انرژی است تا شرکت‌های حاضر در آن ایده‌ها و توانمندی‌های خود در این حوزه را عرضه کنند. برای راه‌اندازی و سرمایه گذاری روی این مرکز بخش خصوصی هم‌چون استارتاپ ها و شتاب دهنده ها اعلام آمادگی کرده اند و زیرساخت‌ها برای راه‌اندازی مرکز فراهم شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با اشاره به این‌که تبدیل شرکت‌های کوچک حوزه انرژی به شرکت‌هایی بزرگ از اهداف فعالیت این مرکز است بیان کرد: این مرکز بستری را فراهم می‌کند تا شرکت‌های توانمند اما کوچک به شرکت‌هایی قدرتمند تبدیل شوند و بازار خود را توسعه دهند در این صورت با فعالیت خود به اقتصاد کشور نیز نفع می‌رسانند.

وی عنوان کرد: استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و شرکت‌های علاقه‌مند به فعالیت در حوزه انرژی می‌توانند با مراجعه به ستاد توانمندی، ایده‌های خود را ارائه دهند و پس از بررسی توسط تیم کارشناسی به آن‌ها فرصت حضور در مرکز و حمایت برای توسعه فعالیت و ایده‌شان داده می‌شود. در ادامه نیز اگر روند فعالیت آن‌ها رو به رشد بود برای توسعه بازار حمایت می‌شوند. پس در این مرکز ایده‌ها جمع‌آوری می‌شود تا برای صنعتی شدن آن‌ها اقدامات لازم انجام شود.

مهدی زاده به فعالیت‌های ستاد در دور جدید اشاره کرد و گفت: در ستاد به دنبال این هستیم تا با سامان‌دهی فعالیت‌های دوره‌های گذشته، زمینه را برای توسعه‌ی فعالیت‌ها فراهم کنیم. بنابراین سرنوشت تمام پروژه‌های ستاد مشخص می‌شود تا با تغییر مدیریت‌ها افراد جدید دچار چالش نشوند. هم‌چنین جدولی آماده شده تا از این پس میزان پیشرفت پروژه‌ها مشخص باشد که در چه وضعیتی قرار دارند.

وی به استفاده از دستاوردهایی هم‌چون اسکن کد و هولوباکس در ستاد نیز اشاره کرد که دسترسی به آخرین اخبار و دستاوردهای حوزه انرژی را آسان می‌کند و به نوعی صرفه‌جویی در وقت و هزینه را برای علاقه‌مندان در این حوزه به دنبال دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا