آزمون‌های کارآفرینیچندرسانه ای

آزمون سنجش میزان مدیریت زمان

یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های یک کارآفرین توانایی مدیریت زمان است.

یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های یک کارآفرین توانایی مدیریت زمان است؛ وقتی که هر ثانیه‌اش برابر مقداری پول در آینده است اگر شیوه‌ی استفاده از آن را بداند. اما در دنیای امروزی مشغله‌ی کاری به شدت افزایش پیدا کرده و همین امر باعث شده اکثر متخصصان و کارآفرینان با مشکل کمبود وقت مواجه شوند؛ اما آیا واقعا چنین پدیده‌ای وجود دارد؟

در دنیا، اصطلاح کمبود وقت وجود دارد اما مشکل کمبود وقت وجود خارجی ندارد این مسئه تماما از درون انسان نشات می‌گیرد؛ اگر شما شیوه‌ی صحیح مدیریت زمان را بدانید دیگر مشکل کمبود وقت نخواهید داشت بلکه زمانی را هم اضافه خواهید آورد.

برنامه‌ی زمانی اکثر مردم پر است از قرار هایی که با دیگران دارند؛ اما افراد موفق، برنامه‌ی زمانی دارند که حاوی قرارهای از پیش تعیین شده و غیرقابل تغییر با خودشان و کارشان است.

برای هر ماه کارهایی که باید 100% انجام شوند را تعیین کنید. برای مثال تمام تماس‌هایتان را جمع کنید و در یک «روز تلفن» تمام آن‌ها را انجام دهید. دیگر هیچ برنامه‌ی خارجی در آن روز نگنجانید. اینطور وقتتان فوق‌العاده آزاد خواهد شد و تمرکزتان هرچه بیش‌تر بر روی کارهای روزانه‌تان خواهد بود.

با بلوکه کردن زمانتان از قبل، شما در واقع برای چند ساعت از روزهایتان در آینده، برنامه قرار می‌دهید. با این کار دیگر کارهایتان عقب نمی‌افتند. جدا از این موارد، این کار به شما کمک می‌کند بهره‌وری بالاتری داشته باشید. شما با اختصاص دادن وقتتان به انجام کارهایی مشابه، مثل «فقط تلفن‌ها»، «فقط خریدها» و … وقت‌های خالی و مرده‌ی کم‌تری در طول انجام کارهایتان خواهید داشت.

هم‌چنین امروزه همه چیز به حالت Portable یا همراه قرار دارد. شما می‌توانید یک سمینار را آنلاین شرکت کنید، یا سی دی و دی وی دی کنسرتی را که می‌خواهید بروید را تهیه کنید. تمام کتاب‌ها را می‌توانید به راحتی هرچه بیشتر به صورت الکترونیکی مطالعه کنید. می‌توانید از یوتیوب یا وب‌سایت‌ها استفاده ببرید.

همیشه یادتان باشد هرکجا که می‌روید یک کتاب همراهتان باشد. هیچ بهانه‌ای برای وقت بیکاریتان نیست وقتی در فرودگاه منتظرید یا در سالن انتظار منتظرید، می‌توانید از آن زمان هم برای پیشرفت‌تان استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن