اخبار استارتاپی

مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق تاسیس می‌شود

معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت ایران اقدام به تاسیس "مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق" با هدف ارائه‌ی خدمات مشاوره­‌ای مربوط به توسعه‌ی کسب و کارهای خلاق کرده است.

در زیست بوم کارآفرینی مراکز نوآوری برای ایجاد، توسعه و رشد کسب و کارهای کوچک و دانش بنیان تاسیس می­شوند. از آن‌جایی که توسعه فضای نوآوری و ایجاد درک مناسبی از مفاهیمی هم‌چون تولید ایده، غربالگری ایده، ایده‌پروری، توسعه مفهومی و تست محصول اولیه، تیم‌سازی، استراتژی توسعه و بازاریابی جزو گام‌های اولیه برای تولید زیست بوم کارآفرینی محسوب می‌شود مراکز نوآوری به‌عنوان متولیان شبکه‌سازی و ارائه‌ی برخی خدمات جانبی برای هسته‌­های فن­‌آور و کارآفرینان شرکت­‌های کوچک معرفی می­‌شوند.

بر همین اساس معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت ایران به‌عنوان بازوی دانشجویی واحد، با توجه به اهمیت اشتغال و کارآفرینی دانشجویان و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان تجاری‌­سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی و به منظور ارائه‌ی خدمات مشاوره­‌ای مربوط به توسعه‌ی کسب و کارهای خلاق که شامل: خدمات مدیریت مالکیت فکری، خدمات رهبری و توسعه‌ی سرمایه‌ی انسانی اعم از تیم‌سازی و ارتقا توانمندی‌های شغلی، تدوین و انتشار گزارش‌های سیاستی در حوزه‌ی صنایع خلاق، همکاری با معاونت علمی و فناوری برای اخذ تاییدیه‌ی همکاری به‌عنوان کارگزار معاونت، ارائه‌ی خدمات حقوقی و ارزش­‌گذاری استارت­اپ ها و خدمات منتورینگ و مشاوره تاسیس و توسعه‌ی استارت­اپ و معرفی به مرکز رشد می‌­شود، اقدام به تاسیس “مرکز مطالعات نوآوری صنایع خلاق” کرده است.

در همین راستا این مرکز از زمستان گذشته برنامه‌­های آموزشی و ترویجی خود را در حوزه‌ی نوآوری با عنوان “کافه دانشجو” آغاز کرد که با استقبال دانشجویان همراه شد. از همین رو، با هماهنگی بیشتر با مدیریت فناوری دانشگاه علم و صنعت به گسترش فعالیت‌­های خود در سال تحصیلی جاری پرداخته است تا علاوه بر برنامه‌­های ترویجی-آموزشی، رویدادهای استارت­اپی حوزه‌ی فنی-مهندسی را نیز برگزار کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *