اخبار استارتاپی

مسابقات چالش های فناوری اطلاعات برگزار می‌شود

مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ( ICT Challenge ) در شش ماه دوم سال ۱۳۹۷در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

رویدادهای ICT چلنج ( ICT Challenge ) مجموعه مسابقاتی است که با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار، تحت یک سری قوانین خاص و در جهت حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌شود.

این رویدادها توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، سازمان نظام صنفی رایانه ای و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود و در هر کدام از آنها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و برای حل این چالش، یک مسابقه برگزار خواهد شد.

نحوه کار به این شکل است که برای انتخاب چالش اصلی مسابقه گروهی از مجموعه های فعال در حوزه ICT تشکیل شده و با نظر این گروه و تحت یک سری قوانین خاص چالش های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد.

با توجه به چالش انتخاب شده، افراد مستعد و توانمند و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می‌شوند.

مسابقات به صورت حضوری و طی یک روز ( ۱۲ ساعت ) برگزار می‌شود و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

در این راستا رویدادهای ICT Challenge در سال ۱۳۹۷ طراحی شده و به ترتیب اجرا خواهد شد که این رویدادها در حوزه برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی است و در سال آینده وارد حوزه های جدید ICT خواهد شد.

رویداد java challenge به عنوان چالش زبان برنامه نویسی جاوا ۱۵ آذرماه و php challenge به عنوان چالش زبان برنامه نویسی پی اچ پی ۱۳ دی ماه برگزار می‌شود. در همین حال سومین رویداد مربوط به چالش زبان برنامه نویسی پایتون (python challenge) است که ۱۶ اسفندماه برپا خواهد شد.

با توجه به هدف اصلی رویداد که شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است، چالش ها طوری انتخاب می‌شوند که بعد از برگزاری رویداد موضوعی واقعی و مطرح در صنعت حل شده باشد و امکان جذب شرکت کنندگان برتر در صنعت فراهم شود.

منبع
مهر
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *