اخبار استارتاپی

دانشگاه آزاد اسلامی پایه‌گذار اشتغال دانش بنیان کشور می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم روز دانشجو گفت: هدف دانشگاه آزاد پایه‌گذاری اشتغال دانش‌بنیان در کشور است.

 محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاداسلامی، در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در مجتمع ولیعصر واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد برگزار شد، طی سخنانی  با اشاره به اردوهای جهادی دانشجوبی اظهار داشت: در اوایل انقلاب، جهاد سازندگی تاسیس شد. متاسفانه این بخش از بین رفت و دیگر کسی سراغش را نگرفت، تا اینکه خوشبختانه اردوهای جهادی پدید آمد.

رئیس دانشگاه آزاد آزاد اسلامی با بیان اینکه  هر دانشجو باید یک بار در اردوی جهادی شرکت کند تا محرومیت را درک کند، گفت: دانشگاه آزاد، یک دانشگاه اجتماعی است و تاکنون در ساماندهی مشکلات اجتماعی به پایش  پایان نامه‌ها و موضوع حاشیه شهر توجه ویژه‌ای داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف دانشگاه آزاد این است که  پایه‌گذار اشتغال دانش بنیان در کشور باشد، گفت: ما  می‌خواهیم جوان امروز، امیدوار به آینده باشد. در این مسیر نیز  اقدامات خوبی انجام شده است.

طهرانچی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره روحیه استکبارستیزی دانشجویان گفت: ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ اولین پاسخ دانشجویان به سلطه آمریکا بود.

وی با اشاره به نفوذ کشورهای استعمارگر در مرکز تصمیم‌سازی دانشگاه‌ها پیش از پیروزی انقلاب گفت: مستشاران خارجی در زمان پهلوی باید موضوع تاسیس دانشگاه را بررسی می‌کردند، کسانی که از موسس دانشگاه بی‌سوادتر بودند. بنابراین امور کشور پیش از انقلاب اسلامی در دست آمریکایی‌ها بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب  دانشگاه تنها جنبه آموزشی داشت و این دانشجویان بودند که پاسداشت فرهنگی را به دانشگاه هدیه دادند. دانشجو، ریل‌گذار فرهنگ دانشجویی است و دشمنان در تلاش‌اند تا این این ریل گذاری را منحرف کنند.

محمد کریمی، نماینده اردوهای جهادی دانشگاه آزاد گزارشی از اقدامات گروه های جهادی دانشگاه آزاد ارائه داد. وی با بیان مشکلات مردم مناطق محروم و کم برخوردار از طهرانچی درخواست کرد که توجه مادی و معنوی بیشتری به فعالیت نیروهای جهادی دانشگاه آزاد در مناطق محروم کشور داشته باشد.

ابراهیمی، نماینده کانون‌های دانشجویی، نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این کانون‌ها، از زندگی مرفه برخی مسئولان اجرایی کشور  و فاصله گرفتن آنها از بدنه جامعه انتقاد کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *