اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

پلتفرم ارتباط سرمایه گذار و سرمایه پذیر راه‌اندازی می‌شود

پلتفرم ویژه سرمایه‌گذاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بخش خصوصی تا ۲۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

پلتفرم ویژه سرمایه گذاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بخش خصوصی تا ۲۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود. هدف از راه‌اندازی این پلتفرم متصل کردن سرمایه گذار و سرمایه پذیر عنوان شده است.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با تایید این خبر گفت: « زیرساخت لازم برای اجرایی شدن این پلتفرم از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تهیه شده است.»
علیرضا دلیری با اشاره به همکاری بخش خصوصی در این پلتفرم افزود: »علاوه ‌بر حضور شرکت‌های مشاوره‌ای، اعتبارسنجی و ارزش گذاری در این پلتفرم در راستای ایجاد فهم مشترک بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران، قطعا VCها (سرمایه گذاران جسورانه) نیز نقش اصلی را در این پلتفرم خواهند داشت.»


به گفته وی، هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی و صندوق‌های پژوهش و فناوری و کلیه شرکت‌هایی که بستر سرمایه گذاری دارند روی این پلتفرم حضور خواهند داشتند.
دلیری در خصوص نحوه ثبت نام صاحبان ایده و سرمایه گذاران روی این پلتفرم نیز اعلام کرد: «تمام صاحبان ایده می‌توانند برای جذب سرمایه گذار در این پلتفرم ایده خود را ثبت کنند. سرمایه گذاران نیز قادر خواهد بود بعد از ثبت نام در این پلتفرم، از بین این ایده‌های مختلف، ایده مورد نظر خود را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.»


معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با همکاری این پلتفرم با فرابورس گفت:«یکی از حامیان اصلی ما در این پروژه فرابورس خواهد بود. ضمن اینکه ارتباط ساختاری نیز با فرابورس خواهیم داشت.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *