اخبار استارتاپی

ورود استارتاپ ها به رفع مشکلات شهرداری با رویکرد ایرانی-اسلامی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: انتظار داریم استارتاپ ها به‌طور جدی‌تر به رفع مشکلات شهرداری‌ به حرکت آنها در حوزه‌های جدید خدمت به مردم و همچنین طراحی مبلمان شهری با رویکرد ایرانی- اسلامی ورود کنند.

اکودی‌ام

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: انتظار داریم استارتاپ ها به‌طور جدی‌تر به رفع مشکلات شهرداری ، به حرکت آنها در حوزه‌های جدید خدمت به مردم و همچنین طراحی مبلمان شهری با رویکرد ایرانی- اسلامی ورود کرده و در این راه به میراث معنوی کشور توجه ویژه کنند.

به گزارش اکوموتیو، مهدی جمالی‌نژاد با بیان اینکه طراحی مبلمان شهری در ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی شهروندان تأثیر زیادی دارد، اظهار کرد: انتظار داریم استارتاپ ها و فعالان بخش خصوصی در طراحی مبلمان شهری با رویکردهای ایرانی- اسلامی تمرکز بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه مبلمان شهری ما می‌تواند سازگاری بیشتری با سیما و منظر اسلامی و ایرانی داشته باشد، گفت: می‌توان در چهلمین‌ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه مبلمان، فرایندی طراحی کنیم که متناسب با فرهنگ ایرانی-  اسلامی و زیست‌بوم ایران باشد.

جمالی‌نژاد همچنین با بیان اینکه شهرداری‌ها هم‌اکنون بیشتر از قبل به درآمدهای پایدار و سرمایه گذاری نیاز دارند، گفت: استارتاپ ها علاوه بر برنامه‌ریزی برای حل مشکلات شهر در موضوعات حمل‌ونقل عمومی شهری، مدیریت پسماندها، توسعه فضای سبز و کاهش آلودگی‌ها باید شهرداری‌ها را در حوزه شناسایی مزیت‌های رقابتی شهر و برنامه‌ریزی درخصوص جذب سرمایه گذار، ایجاد درآمد پایدار، تولید اشتغال و کارآفرینی یاری کنند.

وی در ادامه افزود: البته انتظار ما از استارتاپ ها و مراکز علمی، تحقیقاتی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بسیار گسترده‌تر است و باید هرچه زودتر به حوزه تدوین تولید الگوهای بومی حوزه کاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ورود کنیم و ما در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ایده‌های خلاقانه، نوآوری‌ها و فکرهای جدید در این خصوص استقبال و با صاحبان ایده‌ها و مراکز علمی همکاری می‌کنیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه این سازمان به دلیل ارتباط با ۱۲۷۴شهرداری و بیش از ۳۷هزار دهیاری جایگاه مهمی در عرصه مدیریت شهری و روستایی کشور دارد، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما بها دادن به ایده‌ها، فکر‌ها و پژوهش‌های جدید در حوزه‌های کاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و حمایت از آنهاست.

جمالی‌نژاد همچنین ضمن قدردانی از تولیدکنندگان داخلی حاضر در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری افزود: در سال حمایت از کالای ایرانی این نمایشگاه‌ها مکان مناسبی برای ارتباط تولیدکنندگان با مخاطبان اصلی آنها یعنی شهرداری‌هاست تا از نقاط قوت و ضعف محصولاتشان مطلع و برای رفع کاستی‌ها و تقویت نقاط قوت برنامه‌ریزی کنند.

جمالی‌نژاد همچنین از تولیدکنندگان داخلی درخواست کرد که ضمن ارتقای کیفیت محصولات به خدمات پس از فروش هم توجه کنند.

وی همچنین تصریح کرد: به دلیل تنوع جغرافیایی کشور انتظار داریم تولیدکنندگان محصولات را با توجه به اقلیم مناطق و همچنین خرده‌فرهنگ‌های بخش‌های مختلف کشور تولید کنند.

وی همچنین با تقدیر از کیفیت برخی محصولات داخلی در حوزه خدمات شهری و مبلمان شهری گفت: این محصولات بازار خوبی در کشورهای همسایه دارد که نیازمند بازاریابی و اطلاع‌رسانی دقیق‌تر برای ورود به بازارهای منطقه‌ای است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
همشهری
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا