اخبار استارتاپی

بازاریابی و سنگ‌اندازی دستگاه‌های اجرایی مشکل اصلی شرکت‌های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: امروز عمده مشکل شرکت‌های دانش بنیان مشکل بازار است که بخشی از مشکلات به خود جوانان برمی‌گردد چرا که ایده ندارند و محصول را تجاری نمی‌کنند و بخش دیگری از مشکل نیز سنگ اندازی برخی از دستگاه‌های اجرایی است.

سورنا ستاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در معاونت علمی و فناوری یک مجموعه پکیج حمایتی برای شرکت‌های دانش بنیان داریم و نقش پارک علم و فناوری در این حمایت‌ها مهم است.

وی گفت: پارک علم و فناوری استان تمام هماهنگی‌ها را با ارکان دولتی و غیردولتی استان انجام می‌دهد و خوشبختانه پارک علم و فناوری در خراسان جنوبی خوب کار کرده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: این فعالیت باید بیش از پیش گسترش یابد و نمی‌توان تنها شرکت‌های دانش بنیان کوچک را حمایت کرد؛ بلکه باید حمایت به صورت منطقه‌ای باشد.

ستاری با بیان اینکه بخش کوچکی از حمایت ما، حمایت مالی است، تصریح کرد: باید یک اکوسیستم در استان داشته باشیم که بتوانیم از جوانان حمایت کنیم.

وی ادامه داد: امروز عمده مشکل شرکت‌های دانش بنیان مشکل بازار است که بخشی از مشکلات به خود جوانان برمی‌گردد؛ چرا که ایده ندارند و محصول را تجاری نمی‌کنند و بخش دیگری از مشکل نیز سنگ اندازی برخی از دستگاه‌های اجرایی است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه اراده داشتن برای حمایت از جوانان از پول و تسهیلات مهم‌تر است، خاطرنشان کرد: باید دستگاه‌های اجرایی کمک کنند که جوانان بازار اولیه را داشته باشند.

ستاری با بیان اینکه این اکوسیستم در استان شکل گرفته است، اظهار کرد: اختصاص بودجه به شرکت دانش بنیان دو طرفه است و پارک علم و فناوری برای برخی از ساخت و سازهای خود بودجه دارد و برای مراکز رشد و شتابدهنده نیز اعتباری اختصاص می‌دهیم.

وی یادآور شد: باید مراکز رشد و شتابدهنده ها گسترش پیدا کند و از ظرفیت‌های آن‌ها استفاده شود.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *