اخبار استارتاپی

لزوم حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان و نمایشگاه های تخصصی نفت و انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که وزارت نفت باید از طرح‌ها و ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های حوزه نفت و گاز و انرژی حمایت کند، گفت: وظیفه اصلی دولت در شرایط تحریم پذیرش باور و ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان است.

احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بالای شرکت‌های دانش بنیان برای ممانعت از خروج ارز و درآمدزایی در شرایط تحریم، گفت: در شرایط بسیار حساس و تحریم قرار داریم چرا که برخی کشورها استقلال جمهوری اسلامی ایران را نپذیرفته و اجازه نمی‌دهند جوانان این مرز و بوم بتوانند کشور را رو به جلو حرکت دهند و ما به توسعه و پیشرفت برسیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعا برای کشورهایی که همراهی لازم را با ایران ندارند عدم همراهی با تهران، گران تمام خواهد شد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: برای برون رفت از وضعیت تحریمی فعلی و به منظور حفظ استقلال کشورمان باید به قدرت و توانایی جوانان این مرز و بوم و سرمایه‌ها و شرکت‌های ایرانی که پتانسیل بالایی دارند تکیه کرده و بدانیم که فقط با آنهاست که می توانیم مسیر پیشرفت را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: جوانان این مرز و بوم در شرکت‌های دانش بنیان، طرح‌ها و برنامه‌های ویژه ای دارند که برخی از این آنها قابلیت اجرا در سطح دنیا دارد، اما دولت هم باید از آنها حمایت کند.

مرادی افزود: دولت باید بتواند با حمایت و پشتیبانی از ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در حوزه نفت و گاز زمینه درآمدزایی برای کشور را فراهم کند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در شرایطی که در دوران تحریم‌های پس از برجام قرار داریم کمک حال کشور باشند چرا که علم و فناوری موجود در این شرکت‌ها می‌تواند مانع از خروج ارز از کشور شود.

وی گفت: در شرایطی که کشورهای دیگر باید تعهداتی را در قبال جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دادند و از آن سرپیچی کرده‌ اند، بهتر است از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در حوزه نفت و گاز و انرژی استفاده کنیم و هیچ نگرانی از این قضیه نداریم.

مرادی با اشاره به برگزاری نمایشگاه جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته که ابتدای اسفند ماه در تهران برگزار می‌شود، گفت: دولت و به صورت خاص وزارت نفت باید از نمایشگاه‌های تخصصی حوزه نفت و گاز و انرژی و از طرح‌ها و ایده‌های شرکت های دانش بنیان حمایت کند و وظیفه اصلی دولت و وزارت نفت پذیرش باورها و ایده‌های شرکت های دانش بنیان است.

نماینده مردم بندرعباس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی مصوبات بسیار خوبی در کمک به شرکت‌های دانش بنیان و حمایت‌ از آنان در فصل تصویب بودجه داشته‌ است، ضمن اینکه در راستای حمایت از تولید کنندگان و رفع موانع تولید توسط کمیسیون‌ حمایت از اصل 44 پشتیبانی‌هایی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: می توانیم با توسعه علم و فناوری و تولیدات شرکت های دانش بنیان تحریم‌ها را خنثی کرده و ارزآوری بسیار بالایی برای کشور داشته باشیم ضمن اینکه وزارت نفت و دولت باید در شرایط فعلی بیشتر به دنبال نظارت بوده و از تصدی‌گری خودداری کنند.

منبع
مهر
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *