اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

ارزش آفرینی ۱۲ میلیاردی خانه نوآوری

تاکنون ۳۰ استارتاپ در خانه نوآوری جذب شده که ۱۰ مورد از آنها به سرمایه‌گذار معرفی شده‌اند

مهدی صداقت با بیان اینکه خانه نوآوری یک شتابدهنده یا به عبارت صحیح تر، یک پیش شتابدهنده برای کمک به استارتاپ ها به خصوص در حوزه محتوا و بلاک چین است، اظهار کرد: اتفاقی که در اینجا می‌افتد، کسانی که انتخاب می کنند زندگی سختی داشته باشند و کارمند نباشند اما بیل گیتس، زاکربرگ یا برادران محمدی آینده باشند و کافه بازار راه بیاندازند، می توانند به خانه نوآوری مراجعه کنند تا به آنها کمک شود و این اتفاق برای آنها تسهیل شود.

وی تصریح کرد: نخستین کاری که در خانه نوآوری انجام می‌شود، ایجاد شبکه‌ای از منتورها و فراهم کردن شبکه‌ای از استارتاپ ها برای تیم های استارتاپ است.

صداقت خاطرنشان کرد: آنهایی که به خانه نوآوری می‌آیند، قرار است آمادگی حرف زدن با سرمایه گذار را کسب کنند؛ سایت یا MBP آنها راه‌اندازی شود، بتوانند با عموم مردم ارتباط برقرار کنند و به مشتریهای خود جواب دهند و ارائه خوبی برای سرمایه‌گذار داشته باشند و بتوانند بگویند برای چه کاری، چه مقدار سرمایه نیاز دارند و قرار است چه مقدار سرمایه تولید کنند.

وی گفت: تاکنون ۳۰ استارتاپ در خانه نوآوری جذب شده که ۶ استارتاپ در اردیبهشت ماه امسال به سرمایه گذار معرفی شده است و سه مورد از آنها موفق به جذب سرمایه شده‌اند.

صداقت اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱ استارتاپ در خانه نوآوری حضور دارند که ۴ مورد آنها که در حوزه محتوا فعالیت دارند، ۱۴ اسفند رونمایی و به سرمایه‌گذار معرفی شدند و یکی از آنها موفق به جذب سرمایه گذار شد.

وی با اشاره به افتتاح خانه نوآوری در مرداد ۹۶ یادآور شد: در یک سال و نیم گذاشته ۷۱ کارآموز در خانه نوآوری داشته‌ایم که برخی از آنها مثل تیم استارتاپ جت‌ویدیو تشکیل تیم داده‌اند، برخی جذب دیگر استارتاپ ها شدند و پخشی از آنها جذب ستاد خانه نوآوری شدند.

وی افزود: خانه نوآوری دو نوع پذیرش دارد؛ فرد که به عنوان کارآموز پذیرش می‌شود و تیم که می‌تواند در شتابدهی یا پیش شتابدهی حضور داشته باشد.

صداقت تاکید کرد: خانه نوآوری یک ستاد خصوصی است که سرمایه‌گذار آن، مجموعه توسعه کسب و کار و فناوری اعتماد (تکفا) است البته قراردادی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم که فضای کاری ما را در اختیارمان قرار داده است و گاهی کمکهایی نیز می‌کند و ارزشی که خانه نوآوری تاکنون ایجاد کرده است، بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است.

صداقت اظهار کرد: عموما خروجیهای خانه نوآوری، دانش‌بنیان می‌شوند و شرکتهای دانش بنیان می‌توانند از معافیت های مالیاتی استفاده کنند، شهرداری در محل استقرار برای آنها محدودیت ندارد و از همه مهمتر اینها به بازار متصل می‌شوند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *