اخبار استارتاپی

ضرورت توسعه فرهنگ دانش بنیان در استان ها

سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: شرکت‌ های دانش بنیان از بالاترین شاخصه های اقتصادی مقاومتی برخوردار هستند.

طی سی و یکمین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی سید محمد صاحبکار خراسانی، سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سی و یکمین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی با اشاره به نقش مهم شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی کشور، گفت: این شرکت ها از بالاترین شاخصه های اقصادی مقاومتی برخوردار هستند.

وی با اشاره به لزوم توسعه فرهنگ دانش بنیان در استان ها، افزود: روند فعالیت‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که دستگاه‌های درون‌استانی درباره نقش و اهمیت این شرکت‌ها توجیه شوند.

صاحبکار خراسانی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از بهترین نمودهای کار گروهی در فضای علمی و فناوری است که در سند راهبردی کشور در امور نخبگان نیز به آن اشاره شده است.

سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری یادآور شد: دانش‌بنیان شدن، فرآیندی پویا است که هم ورودی و هم خروجی دارد. در واقع برای دانش بنیان شدن شرکت‌ها باید از استانداردهای لازم برخوردار شوند.

در بخش دیگری از این نشست،‌ صاحبکار ضمن تشریح نحوه ثبت‌نام، ارزیابی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان، اظهار داشت: ارایه مشاوره‌ها و سیاست تسهیلگری در همه حوزه‌های مرتبط به شرکت‌های دانش‌بنیان مانند موضوعات بیمه‌ای، امور گمرکی و مالیاتی، نظام‌وظیفه تخصصی و ارتقاء اعضای هیت‌علمی، از جمله مواردی است که برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان در حال انجام است.

منبع
بنیاد ملی نخبگان

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *