اخبار استارتاپی

اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی صندوق شکوفایی به صندوق پژوهش اصفهان

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان از اعطای ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی صندوق شکوفایی و نوآوری به این صندوق خبر داد و گفت: حمایت‌های این صندوق مشمول شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در استان اصفهان می‌شود.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان به عنوان اولین صندوق پژوهش و فناوری کشور که در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد، اظهار کرد: غالب فعالیت های این صندوق اعطای تسهیلات متنوع به شرکت های دانش بنیان اصفهان است.

احمد ورد اضافه کرد: با اعطای کارگزاری صندوق نوآوری و شکوفایی به این صندوق، با تمرکز بیشتری تسهیلات اعطا می‌شود، ضمن آنکه برای شرکت‌های دانش بنیان متقاضی نیز خدمات صدور ضمانت‌نامه و سرمایه گذاری جسورانه ارائه می‌شود.

ورد، با تاکید بر اینکه حمایت‌های ما شامل همه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در استان اصفهان می‌شود، خاطر نشان کرد: تاکنون مبلغ ۲۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و لیزینگ به شرکت‌ها اعطا شده است.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان با اشاره به امضای قراردادی میان صندوق‌های پژوهش و فناوری با صندوق نوآوری و شکوفایی، یادآور شد: بر این اساس ۴۰ میلیارد تومان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به این صندوق اعطا شده است که این میزان شامل ۲۷ میلیارد تومان در قالب خط اعتباری و ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات می‌شود.

به گفته وی، با امضای قراردادی با صندوق شکوفایی و نوآوری در مجموع ۴۰ میلیارد تومان در قالب خط اعتباری و تسهیلات به این صندوق واگذار شده است.

صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای برون‌سپاری فعالیت‌ها و اعطای تسهیلات، دو مدل همکاری با صندوق‌های پژوهش و فناوری را تعریف کرده است.

در مدل اول تسهیلات مستقیم به صندوق‌های پژوهش و فناوری است که بر این اساس از سوی صندوق شکوفایی و نوآوری تسهیلاتی اعطا می‌شود که تا کنون با امضای قراردادهایی، این تسهیلات به مبلغ ٢١۶ میلیارد تومان به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اعطا شده است.

با این تسهیلات صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند نسبت به اعطای تسهیلات به شرکت‌ها اقدام کنند و در راستای اساسنامه خود فعالیت داشته باشند.

مدل همکاری دیگر با صندوق‌های پژوهش و فناوری اعطای خط اعتباری به این صندوق‌ها است. در این مدل، صندوق‌های پژوهش و فناوری عاملیت صندوق نوآوری و شکوفایی را بر عهده دارند.

خط اعتباری اعطا شده به صندوق‌های پژوهش و فناوری برابر با ۷۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

منبع
ایسنا

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *