اخبار استارتاپی

برگزاری سومین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات

سومین دوره مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT Challenge ۳) باهدف پرداختن به حل مساله در حوزه خلاقیت و نوآوری در فناوری های نوین مالی، در دانشگاه شریف برگزار می شود.

رویدادهای ICT Challenge مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است که تحت قوانین خاص و در راستای حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود. در هر کدام از این رویدادها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و یک مسابقه برای حل این چالش برگزار می‌شود.

برای انتخاب چالش مسابقه، کمیته‌ای از مجموعه‌های فعال در حوزه مورد نظر تشکیل شده و با نظر این کمیته و تحت یک سری قوانین خاص چالش‌های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد. با توجه به چالش هدف، افراد فعال در حوزه مورد نظر، افراد مستعد و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می‌شوند.

از این رو سومین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات با پرداختن به حل مسئله واقعی، خلاقیت و نوآوری در فناوری‌های نوین مالی، بانکداری و پرداخت الکترونیک با عنوان مسابقات Fintech Challenge دانشگاه صنعتی شریف و به همراه ارائه استارت آپ ها به سرمایه گذاران برگزار می‌شود.

زمان برگزاری این مسابقات ۲۴ و ۲۵ مردادماه و زمان ثبت نام اول تیر تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده است. «فین تک چلنج شریف» به صورت حضوری و طی یک تا دو روز برگزار می‌شود و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت خواهند کرد. ثبت نام در مسابقات به صورت تیم‌های دو تا چهار نفره انجام خواهد شد.

در این دوره از مسابقات که با تمرکز بر فناوری‌های نوین مالی، بانکداری و پرداخت الکترونیک برگزار می‌شود، چالش‌های اصلی در این حوزه انتخاب خواهد شد. کلیه تیم‌ها و استارت آپ های علاقه مند به حضور در این مسابقات بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

این دوره از مسابقات شامل دو مرحله است که در مرحله اول مهارت حل مسئله تیم‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد. به این صورت که تعدادی چالش واقعی در حوزه بانکی دریافت کرده و حدود ۸ ساعت وقت برای حل این مسائل دارند. بر اساس تصمیم تیم داوری حدود ۱۰ الی ۱۵ تیم برتر به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

در مرحله دوم خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی تیم‌ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت. به این صورت که هر تیم یک ایده یا نوآوری خاص در حوزه بانکی را در قالب یک ارائه ۱۰ دقیقه‌ای برای تیم داوری مرحله دوم مطرح خواهد کرد. تیم داوری شامل افراد متخصص فنی و شرکت‌های سرمایه گذار فعال در این حوزه هستند.

تیم‌های برتر با توجه نمره فنی هر تیم در مرحله اول و نمره ایده پردازی هر تیم در مرحله دوم، مشخص خواهند شد و جوایز نقدی خود را دریافت خواهند کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *