اخبار استارتاپی

نخستین رویداد استارتاپی صنعت ریلی کشور برگزار شد

نخستین استارتاپ ویکند ریلی شو با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

صنعت ریلی در ایران قدمتی طولانی دارد و یکی از صنایع قدیمی و نام آشنا برای ایرانیان محسوب می شود. صنعتی که همپای تغییر نسل ها، رشد کرده ؛ اما هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است. توسعه شرکت های استارتاپی و شتاب دهنده ها یکی از راه هایی است که می تواند به صنعت ریلی کشور کمک کند و روحی تازه به این صنعت ریشه دار اما نیازمند به فناوری بدمد.

بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری، نخستین رویداد استارتاپی ریلی کشور را همزمان با هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی برگزار کرد. این رویداد استارتاپی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره،) شهرری و همچنین حمایت شرکت راه آهن برگزار شد.

در این مراسم، سید جلال موسوی معاون اجرایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: معاونت علمی و فناوری با حمایت از تمامی استارتاپ ها به عنوان یک شتاب دهنده در خدمت ۸ تیم حاضر در این رویداد خواهد بود. وی افزود: ستاد تلاش می کند حمایت های لازم برای توسعه فعالیت استارتاپ ها و شتاب دهنده های این حوزه صورت گیرد.

توسعه رویدادهای استارتاپی ریلی در کشور

علی شهابی رئیس دبیرخانه شبکه های ارتباطی حمل و نقل دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره نخستین استارت آپ ویکند ریلی شو، گفت: فعالیت‌ها و استقبال بسیار خوبی که از استارتاپ‌ها و تیم‌های استارتاپی صنعت ریلی در این نمایشگاه انجام شد نشان داد که در سال ۹۸ دستاوردهای بسیار خوبی در این بخش خواهیم داشت و شاهد برگزاری رویدادهای استارتاپی آتی خواهیم بود.

نخستین استارتاپ ویکند ریلی شو با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *