اخبار استارتاپی

نخستین رویداد استارتاپی صنعت ریلی کشور برگزار شد

نخستین استارتاپ ویکند ریلی شو با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

خدمات حقوقی کسب و کار

صنعت ریلی در ایران قدمتی طولانی دارد و یکی از صنایع قدیمی و نام آشنا برای ایرانیان محسوب می شود. صنعتی که همپای تغییر نسل ها، رشد کرده ؛ اما هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است. توسعه شرکت های استارتاپی و شتاب دهنده ها یکی از راه هایی است که می تواند به صنعت ریلی کشور کمک کند و روحی تازه به این صنعت ریشه دار اما نیازمند به فناوری بدمد.

بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری، نخستین رویداد استارتاپی ریلی کشور را همزمان با هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی برگزار کرد. این رویداد استارتاپی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره،) شهرری و همچنین حمایت شرکت راه آهن برگزار شد.

در این مراسم، سید جلال موسوی معاون اجرایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: معاونت علمی و فناوری با حمایت از تمامی استارتاپ ها به عنوان یک شتاب دهنده در خدمت ۸ تیم حاضر در این رویداد خواهد بود. وی افزود: ستاد تلاش می کند حمایت های لازم برای توسعه فعالیت استارتاپ ها و شتاب دهنده های این حوزه صورت گیرد.

توسعه رویدادهای استارتاپی ریلی در کشور

علی شهابی رئیس دبیرخانه شبکه های ارتباطی حمل و نقل دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره نخستین استارت آپ ویکند ریلی شو، گفت: فعالیت‌ها و استقبال بسیار خوبی که از استارتاپ‌ها و تیم‌های استارتاپی صنعت ریلی در این نمایشگاه انجام شد نشان داد که در سال ۹۸ دستاوردهای بسیار خوبی در این بخش خواهیم داشت و شاهد برگزاری رویدادهای استارتاپی آتی خواهیم بود.

نخستین استارتاپ ویکند ریلی شو با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا