اخبار استارتاپی

ورود دولت به بازار اجاره مسکن

وزیر راه از تدوین نظام اجاره داری حرفه ای و ورود استارتاپ ها به حوزه اجاره داری برای شکستن حباب قیمتی در بازار اجاره خبر داد.

محمد اسلامی در خصوص تعیین نرخ اجاره توسط دولت گفت: دولت در تعیین نرخ اجاره بها و مسکن هیچ زمانی مداخله نکرده، چراکه به لحاظ قانونی حق ندارد برای بازار اجاره سقف قیمتی تعیین کند.

وی افزود: قرارداد اجاره بها باید بین مالک و مستاجر منعقد شود و هیچ دولتی تا به امروز در این قرارداد ورود نکرده اما سعی کرده‌ایم اقدام مهمی را در دستور کار قرار دهیم و آن ایجاد نظام اجاره‌دار حرفه‌ای است.

این وزیر با اشاره به اینکه دولت نظام اجاره داری حرفه‌ای را ساماندهی و در حال تدوین آن است، ادامه داد: در این موضوع ورود استارتاپ ها به حوزه اجاره داری پایه‌گذاری شده و سعی شده با اجرای این دو روش مهم، حباب قیمت بازار اجاره شکسته شود. چندی پیش با استارتاپ های پیشرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشست مشترکی برگزار و تمامی جوانب ورود استارتاپ ها بررسی و توافقات مهمی حاصل شد .

اسلامی افزود: سعی داریم با ایجاد نظام اجاره داری حرفه‌ای و ورود استارتاپ ها ، تب و تاب بازار اجاره را کاهش دهیم و مالک و مستاجر بتوانند راحت‌تر و روان‌تر با یکدیگر در ارتباط باشند.

وی در خصوص اینکه کمبود مسکن دلیل افزایش قیمت اجاره بهاست یا خیر؟ گفت: بازار مسکن هیچ زمانی کمبود نداشته و تمامی تلاش را برای افزایش تولید مسکن در دستور کار قرار داده‌ایم.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *