اخبار استارتاپی

سهم ۴۵۰۰ میلیارد تومانی از بازار بیمه کشور برای استارتاپ‌ ها

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد: صدور مجوز برای استارتاپ های بیمه ای آغاز شده است.

اکودی‌ام

غلامرضا سلیمانی روز شنبه با تاکید بر لزوم گسترش خدمات بانکداری و بیمه از طریق استارتاپ ها و فناوری های جدید، افزود: تلاش شده است فعالیت استارتاپ ها در زیر چتر قانونی قرار گیرد. وی اضافه کرد: تا پیش از این، استارتاپ ها مجوز قانونی برای فعالیت در صنعت بیمه و صدور بیمه نامه نداشتند،‌ اما در حال حاضر،‌ امکان ارائه خدمات بیمه ای توسط آنها فراهم شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه استارتاپ ها می توانند در نقش شرکت‌های کارگزاری وارد شوند، اضافه کرد: تاکنون حدود ۱۳ استارتاپ خواستار فعالیت در صنعت بیمه شده اند که شماری از آنها با دارا بودن مجوز مشغول فعالیت هستند. بقیه نیز برای اینکه کارهایشان قانونی شود به آنها اعلام کردیم که مجوز شرکت کارگزاری دریافت کنند.

وی با خاطرنشان کردن اینکه همه این استارتاپ ها می‌توانند مجوز شرکت کارگزاری دریافت کنند، اظهار داشت: این استارتاپ ها در صورتی که مجوز دریافت کنند می‌توانند مانند سایر کارگزاری ها اما به شکل نوین اقدام به صدور بیمه‌نامه کنند. رئیس کل بیمه مرکزی درباره ارزش بازار فعالیت استارتاپ های بیمه ای گفت:‌ در سال ۹۷ ارزش پرتفوی شرکت‌های بیمه ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است که انتظار داریم حداقل ۱۰ درصد این بازار معادل چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار استارتاپ‌های بیمه‌ای قرار بگیرد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: ارزش پرتقوی شرکت های بیمه در سال ۹۸ به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که امکان کسب ۱۰ درصد آن توسط استارتاپ های بیمه‌ای وجود دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا