اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر گشایش یافت

چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با حضور معاون اول رییس جمهوری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با حضور معاون اول رئیس جمهور، پنجشنبه ۲۴ مرداد در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد. در این مراسم علاوه بر اسحاق جهانگیری، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و معاون توسعه امور روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری حضور داشتند. اجرای مراسم های آیینی و محلی، اجرای تئاتر عروسکی و برنامه های متنوع مرتبط با زندگی روستایی و عشایری، برگزاری استارت آپ های روستایی از جمله محورهای چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر است. این نمایشگاه با هدف آشنایی مردم به ویژه جامعه شهری، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، سرمایه گذاران، اصناف و تجار برپا شده است. دکتر اسحاق جهانگیری در رابطه با این نمایشگاه بیان کرد:

روستاها کانون اصلی تولید کشور هستند، خصوصا در مبحث مواد غذایی است. یکی از مهمترین سیاست های دولت، امنیت مواد غذایی و تامین آن برای کل کشور است. بنابر این مهم این است که ما اقداماتی را انجام دهیم که روستاییان به شهرها و یا حاشیه ی آنها نقل مکان نکنند و به کشاورزی ادامه دهند. همچنین باید از نظر اقتصادی امکانات مناسب زندگی برای آنها فراهم و مسائل رفاهی آنها مد نظر باشد.

در این نمایشگاه، هر استان ایده های جدید و خلاقیت ها، توسعه فناوری‌های نوین و پروژه های دانش بنیان که در روستاها در جهت توسعه پایدار روستایی انجام شده را به نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه فضایی نمادین و ایل نمادین با شاخص‌های روستایی و چادرهای عشایری اقوام و اقلیم‌های مختلف ایران و نحوه زندگی آنها در نظر گرفته شده است. بخش بین‌الملل این نمایشگاه نیز به معرفی فعالیت روستاهای کشورهای مختلف پرداخته می‌شود.

این نمایشگاه در ۱۴ سرفصل با رویکرد طرح‌ها و پروژه های موفق تولیدی و اشتغالزا، بازاریابی و تجاری سازی تولیدات روستایی، سالن کسب و کار های آینده روستا، ایل نمادین، موسسات مالی و نهادهای عمومی غیردولتی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، خیرین، خیریه‌ها و گروه‌های جهادی، معرفی اجرای زنده بازی های بومی و محلی، دهکده جهانی، کودک و روستا، سالن اجرای مراسم، سفره‌خانه و چایخانه سنتی برگزاری می شود.

چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر با شعار روستای ایرانی- کالای ایرانی در سال رونق تولید با مشارکت استانداری‌های سراسرکشور و توجه به اقتصاد مقاومتی در ۱۰ سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران به وسعت ۲۶ هزار متر مربع و ۱۴ هزار متر مربع فضای باز از ۲۴ تا ۲۷ مرداد آماده بازدید علاقمندان است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن