اخبار استارتاپی

برگزاری نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ایرانی و چینی

نشست تجاری و فناوری شرکتهای دانش بنیان ایران و چین ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

یک هیات فناوری متشکل از ۵۰ شرکت دانش بنیان ، خلاق و فناور در حوزه های مختلف به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری به چین سفر می کنند.

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان، یکی از پهناورترین کشورهای دنیا و یکی از شرکای سنتی و استراتژیک ایران، مقصد مناسبی برای توسعه تعاملات بین المللی شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق محسوب می شود. با توجه به روابط تجاری فعلی ایران و چین که بیشتر مبتنی بر واردات محصولات غیرنفتی و صادرات محصولات نفتی است، استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان کشور و تغییر رویکرد همکاری تجاری با چین از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان، منجر به بهبود تراز تجاری بین دو کشور خواهد شد.

در همین راستا مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صدد برآمده است که در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به چین، نمایندگانی از شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور را نیز به این کشور اعزام کند تا نشست های رو در رو بین شرکت های ایرانی و چینی برگزار شود.

این نشست همزمان با برگزاری بزرگترین و مهم ترین نمایشگاه حوزه فناوری چین شهر شنزن برگزار می شود. امسال نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری برای پنجمین سال متوالی پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه CHTF برپا خواهد شد.

برگزاری نشست تجاری و فناوری میان شرکتهای دانش بنیان ایرانی و شرکت های چینی در دو شهر شانگهای و شنزن، بازدید از مجموعه های فناوری کشور چین به ویژه پارک صنعتی سوژو و بازدید از نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین، به عنوان برنامه های اصلی سفر شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *