اخبار استارتاپی

ارائه تسهیلات سربازی به برترینهای آزمون استخدامی شرکتهای فناور

مدیر شبکه نوآوری پارک فناوری پردیس با بیان اینکه تاکنون به ۱۵۰۰ شرکت خدمات ارائه کرده ایم، گفت: این شبکه در زمینه ارائه تسهیلات به برگزیده های آزمون استخدامی شرکتهای فناور برنامه دارد.

محمدمهدی جهان بزرگی مدیر شبکه نوآوری پارک فناوری پردیس امروز در نشست آغاز بهره برداری از سامانه تامین نیروی انسانی برای شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور توسط شبکه نوآوری که در محل کارخانه نوآوری برگزار شد، گفت: این شبکه از سال ۱۳۸۵ در راستای توسعه ایجاد مدیریت و توزیع شبکه ای از زیست بوم نوآوری آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه به هم رسانی، هم افزایی، توسعه تعاملات، ایجاد ارتباطات خلاق و ایجاد بازار از وظایف شبکه نوآوری محسوب می شود، گفت: این شبکه در زیست بوم نوآوری با هدف ارتقا سهم اقتصاد دانشی کشور فعالیت می کند.

جهان بزرگی با اشاره به عناصر زیست بوم فناوری و نوآوری در شبکه نوآوری گفت: شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاق، فناور، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، دستگاه های دولتی، واحدهای تحقیق و توسعه، استعدادهای برتر، نخبگان، دانشجویان، نوآوران و … از عناصر شبکه نوآوری پارک پردیس هستند. مدیر شبکه نوآوری پارک فناوری پردیس با بیان اینکه قرار است عنوان شبکه نوآوری به شبکه فناوری و نوآوری تغییر یابد، گفت: این شبکه وظیفه به هم رسانی اعضای شبکه را دارد.

ظرفیت ارائه خدمات به ۱۰ هزار شرکت بر پایه دانش

جهان بزرگی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان و خلاق و شرکت هایی در پارک های علم و فناوری مشغول کسب و کار هستند، گفت: این شبکه ظرفیت ارائه خدمات به این شرکت ها را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۵۰۰ شرکت خلاق و فناور توانسته اند از خدمات شبکه نوآوری بهره ببرند، گفت: تمام خدماتی که به شرکت ها ارائه می شود به همت مدیریت بخش خصوصی است. جهان بزرگی تاکید کرد: در این شبکه مدل نوآوری در حوزه مدیریت دولت ایجاد شده که شرکت های خصوصی وارد فضای ارائه خدمت شوند. وی ادامه داد: ماموریت شبکه ایجاد امکانات و حمایت ها، ایجاد بازار کار در حوزه زیست بوم نوآوری به واسطه بخش خصوصی است.

مدیر شبکه نوآوری پارک فناوری پردیس افزود: در این حوزه یکی از جدیدترین مسائلی که اعضای شبکه نوآوری با آن دست و پنجه نرم می کنند تامین سرمایه انسانی کارآمد در شرکت های دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه همه فضاهای کسب و کار همواره دچار فراز و فرودهایی می شود گفت: سازماندهی سرمایه های انسانی در حوزه شرکت های دانش بنیان تقریبا موضوعی همیشگی است، از این رو با توجه به این نیاز اساسی سامانه فنی نیروهای انسانی ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور آغاز به کار کرده است؛ سامانه توسط شبکه نوآوری و به همت یکی از شرکت های دانش بنیان طراحی و تدوین شده است.

به گفته وی این سامانه می تواند شروع خوب و ارزشمندی در حوزه تامین سرمایه های انسانی و شرکت های دانش بنیان باشد و فضای مناسبی را برای افراد جویای کار در شبکه نوآوری فراهم می آورد. مدیر شبکه نوآوری پارک فناوری پردیس تاکید کرد: شبکه نوآوری برای افرادی که در آزمون استخدامی شرکتهای شرکت می کنند و حائز رتبه می شوند مزایایی در نظر می گیرد. یکی از این مزایا امکان استفاده از امریه و پروژه جایگزین سربازی است. به گفته وی همچنین افراد برجسته می توانند عضو شبکه نوآوری شوند و از خدمات شبکه به خوبی استفاده کنند. جهان بزرگی تاکید کرد: همچنین افراد برگزیده آزمون استخدامی می توانند در فضاهایی قرار بگیرند که کار اشتراکی زیر نظر شبکه نوآوری داشته باشند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا