اخبار استارتاپی

اعطا مجوز تاسیس شرکت‌ خلاق در حوزه گردشگری فضاپایه

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران گفت: با همکاری معاونت علمی به ایده های برتر در حوزه گردشگری فضاپایه، مجوز تاسیس شرکت خلاق اعطا می شود.

هادی رضایی با بیان اینکه رویداد تخصصی در حوزه‌ گردشگری فضاپایه همزمان با هفته جهانی فضا در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه جاری برگزار می شود، افزود: رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه‌ پارک ها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان فضایی ایران برگزار می شود.

وی برگزاری این رویداد را بر اساس قراردادی عنوان کرد که با دانشگاه صنعتی شریف در خصوص پارک‌های فضاپایه به امضاء رسیده و در دست اجرا است و گفت: این رویداد با هدف ترویج علم و فناوری فضایی در جامعه متناسب با ارزش‌های اسلامی و ایرانی برگزار خواهد شد. معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی، ایجاد پارک‌های موضوعی را نیازمند سرمایه گذاری های زیاد دانست و گفت: برخی شرکت ها تمایل خود را برای شرکت در این رویداد و سرمایه گذاری اعلام کرده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون مواردی زیادی از پارک‌های موضوعی فضاپایه در کشورهای مختلف تاسیس شده است، گفت: امارات متحده عربی اعزام فضانورد مریخ را در دستور کار قرار داده و براین اساس ایجاد پارک موضوعی سرپوشیده‌ای را به منظور شبیه‌سازی مریخ راه‌اندازی کرده است.

رضایی با اشاره به اینکه ایجاد پارک‌های موضوعی موجب کسب درآمد، رشد اقتصادی و آورده‌های فرهنگی و آموزشی می شود، اضافه کرد: در کشور نیز پتانسیل‌های بالایی برای راه‌اندازی پارک‌های موضوعی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تپه‌های مریخی در دامغان، دره ستارگان جزیره قشم و رصدخانه‌ آلاشت در سواد کوه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بر اساس فراخوان منتشر شده رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه‌ پارک‌ها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه، صاحبان ایده می‌توانند ایده‌های خود را در حوزه‌های مرتبط تا دهم مهر ماه از طریق این سایت ارسال کنند، خاطرنشان کرد: داوری طرح‌ها در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهر ماه صورت می‌گیرد و به سه تیم اول برتر این رویداد مجوز تاسیس شرکت‌های خلاق با همکاری معاونت علمی اعطا می‌شود. این شرکت‌ها از تسهیلاتی چون معافیت از مالیات برخوردار می‌شوند.

به گزارش مهر، هفته جهانی فضا همه ساله در روزهای ١٢ تا ١٨ مهرماه برگزار می شود. این رویداد به دلیل نخستین پرتاب ماهواره اسپوتنیک به فضا از سوی سازمان ملل نامگذاری شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *