اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

حضور ۷ برابری شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به حضور 261 شرکت داخلی و خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران، گفت: یکی از نکات بارز این دوره از نمایشگاه حضور هفت برابری شرکت‌های دانش‌های بنیان است.

قاسم تقی زاده خامسی در نشست خبری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران با بیان این مطلب افزود: با وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور شاهد حضور تجهیزات و دستگاه‌های بیشمار ساخت متخصصان داخلی در نمایشگاه هستیم که بخش عمده ای از دستاوردهای صنعت آب و فاضلاب در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از تجهیزات ساخت داخل بوده است.

معاون وزیر نیرو افزود: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید با استفاده از تجهیزات ساخت داخلی ۴۰ تصفیه‌خانه فاضلاب و ۲۷ تصفیه‌خانه به بهره‌برداری رسیده است که در تلاشیم تعداد تصفیه‌ خانه‌های فاضلاب کشور تا پایان این دولت به ۱۰۰ واحد برسد.

تقی زاده خامسی با اشاره به اینکه در مدت زمان فعالیت دولت و تدبیر بیش از هفت میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش شبکه آب سالم و پایدار قرار گرفته است، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در تلاشیم تا پایان این دولت جمعیت برخوردار روستایی از آب آشامیدنی سالم و پایدار به ۱۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مشکل عمده آب کشور را مدیریت مصرف بخش کشاورزی و شرب برشمرد و افزود: در حال حاضر هفت درصد آب کشور در بخش شرب و حدود ۹۰ درصد آن در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و بایستی برنامه‌ای ویژه‌ای برای استفاده بهینه از منابع آبی این بخش صورت بگیرد.

معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه آب در کشور به درستی مصرف نمی‌شود، گفت: در این میان بایستی به موضوع هدررفت آب بخش کشاورزی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم. در حال حاضر همکاری‌ مشترکی در این زمینه میان وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی صورت گرفته است ولی بایستی برنامه‌های این بخش سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه برنامه مناسبی برای حذف قبوض کاغذی آب در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: هم اکنون پایلوت اجرای این طرح در شهر اصفهان آغاز شده است و امیدواریم از سال آینده شاهد حذف قبوض کاغذی این بخش باشیم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *