اخبار استارتاپیاخبار فین تک

آزمایشگاه فین تک در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی شد

آزمایشگاه فین‌تک با هدف ارائه سندباکس بانکی به کسب‌وکارهای نوپا از سوی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد

آزمایشگاه فین تک با هدف ارائه سند باکس بانکی به کسب و کارهای نوپا از سوی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد. هدف از راه‌اندازی آزمایشگاه فین تک ارائه تمامی خدمات موردنیاز به کسب و کارها بدون نیاز به ثبت شرکت از سوی آنان است.

آرین افشار مدیر فینوا در مراسم افتتاح این آزمایشگاه گفت: «این آزمایشگاه با هدف ارائه خدماتی از جمله فضای استقرار، آموزش و زیرساخت‌های نوین مبتنی بر فناوری‌های مالی به دانشجویان و با تمرکز بر حوزه‌های فین تک، بلاک‌چین، هوش تجاری، سرویس‌های تجزیه و تحلیل، هوش مصنوعی و سرویس‌های ابری راه‌اندازی شده است.»

به گفته او راه‌اندازی آزمایشگاه فین تک یکی از برنامه‌های توسعه‌ خدمات مرکز نوآفرینی فردا (فینووا) برای ایجاد ارتباط مستمر با دانشگاه است و افتتاح این آزمایشگاه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ فعالیت فینوا در سال ۹۸ است. مدیر فینوا اعلام کرد که آنها قصد دارند با کمک شرکت ارتباط فردا و انتقال امکانات خود به فضای دانشگاه، تیم‌های نخبه را جذب و شناسایی کنند.

افشار درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری این مرکز گفت: «ما روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مرتبط با سبد سرمایه گذاری فینووا ایجاد کرده‌ایم که شامل مواردی نظیر: اعتبارسنجی، رگولاتوری، وام‌دهی، تامین مالی جمعی، پردازش اطلاعات بازار سرمایه و معاملات الگوریتمی، مباحث مرتبط با بلاک‌چین به‌ویژه در بخش رمزارزها، دسته‌بندی کاربران و شناخت مشتری در بخش احراز هویت است.»

مدیر فینوا تاکید کرد: «در شرایط فعلی مقرر شده این خدمات در یک دوره زمانی ۹ ماهه در اختیار کسب و کارهای نوپا قرار گیرد.» او شرط استفاده از خدمات آزمایشگاه فین تک را حضور حداقل یکی از موسسان کسب و کار در دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر دانست.

قرار است زیرساخت‌های مورد نظر و سرویس‌های بانکی مورد نیاز مانند سندباکس در اختیار کسب و کارهایی که می‌خواهند از آزمایشگاه فین‌تک استفاده کنند قرار گیرد و البته این گام اول است. پس از آن این کسب وکارها می‌توانند از فضای کار اشتراکی فینوا استفاده و رشد کنند و سپس از شتابدهنده ها بهره ببرند و در نهایت از طریق صندوق سرمایه گذاری جذب سرمایه کنند.

مدیر فینوا در پایان صحبت‌هایش اعلام کرد سال ۹۹ تمرکز آنها بر سرمایه گذاری خواهد بود. تاکنون ۳ تیم برای ورود به آزمایشگاه فین تک درخواست دادند و قرار است از هفته آینده کار خود را آغاز کنند.

آزمایشگاه فین تک با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *