اخبار استارتاپی

۳ هزار میلیارد بودجه شرکت های دانش بنیان اسیر بوروکراسی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی سه هزار میلیارد تومان به صندوق حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تخصیص داد، اما مسئولان سیستم بروکراسی بسیار سختی را فراروی نخبگان گذاشته‌اند.

جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره موانع و مشکلات شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: «مجلس شورای اسلامی سه هزار میلیارد تومان به صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان تخصیص داد که متأسفانه این صندوق نتوانست رسالت خود را خوب انجام دهد».

وی افزود: «مسئولان صندوق حمایت از شرکت‌های دانش بنیان سیستم بروکراسی بسیار سختی را طراحی کرده و فراروی نخبگان گذاشته‌اند و این بزرگترین مشکل برای فعالیت‌های نخبگانی است».

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پراکندگی متولیان حامی شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر موانع پیش روی این شرکت‌ها عنوان کرد و گفت: «بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم و معاونت علمی رئیس جمهور از متولیان شرکت‌های دانش بنیان هستند و هر کدام سیاست خاص خود را دنبال می‌کنند، به نظرم این سیاست‌‌ها و منابع باید تجمیع شود تا بتوان سهل‌تر از این شرکت‌ها حمایت کرد».

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «بانک‌ها هم هیچ حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان ندارند و لذا اگر مشکلات مالی شرکت‌های دانش‌بنیان مرتفع شود، مسائل دیگر هم در روند پیشرفت کار حل و فصل می‌شود».

به گزارش آنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، هر جوان نخبه را پاره تن ایران دانستند و فرمودند: برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملاً جدی اجرا و پیگیری کرد.

ایشان به ایجاد زیرساخت‌های قانونی در خصوص شرکت‌های دانش بنیان و رفع موانع پیش روی آنها اشاره و گفتند: مکرراً تأکید کرده‌ایم که محیط کسب و کار باید اصلاح شود مثلاً مجوزی که باید ظرف یک هفته صادر شود، ۶ ماه زمان نبرد، موازی کاری های غلط حذف و انحصار برداشته شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن