اخبار استارتاپی

فروش شرکت های دانش‌بنیان به کمک ” لیزینگ “

تسهیلات طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با هدف کمک به توسعه بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان در دستور کار فن بازار ملی ایران قرار گرفت.

به گزارش اکوموتیو فن بازار ملی ایران برای کمک به حل مشکل فروش شرکت های خلاق و دانش بنیان ایجاد شده است و در این راستا تسهیلات طرح «لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور» با هدف کمک به توسعه بازار شرکت های فناور و دانش بنیان، در دستور کار فن بازار ملی ایران قرار گرفته است. شرکت های دانش بنیان و فناور مورد تایید فن بازار ملی ایران می توانند از تسهیلات این طرح استفاده کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی، پشتیبانی مالی این طرح را بر عهده گرفته است و صندوق‌های نوآوری همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توانند از محل اعتبارات این طرح با ارزیابی شرکت‌ها تا سقف ۵ میلیارد ریال، تسهیلات ارائه دهند.

میلاد صدرخانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران در این باره گفت: محصولی که برای استفاده از این تسهیلات کاندید شده است، باید «فناور» باشد و تمامی کالاها اعم از سرمایه ای، سفارشی و واسطه ای می توانند در صورت دارا بودن شرایط از این تسهیلات استفاده کنند. در مورد کالاهایی مانند نرم افزار، این محصولات باید تخصصی باشند و نرم افزارهای عمومی شامل این تسهیلات نمی شوند.

از این رو شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از این خدمت هستند، باید محصولات دارای «مجوز فناور» از شبکه ملی فن بازار ایران را کاندید استفاده از این تسهیلات کنند.

ضمانت محصول و امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات، برخی دیگر از شرایطی است که محصول مورد نظر باید دارا باشد. همچنین از بانک مرکزی برای ورشکست نبودن شرکت استعلام صورت می گیرد. البته خریدار این محصول نمی تواند نهاد دولتی یا نهادهای عمومی باشند.

شرکت‌های واجد شرایط و خریداران محصولات این شرکت‌ها، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر باید به نشانی اینترنتی فن بازار ملی ایران مراجعه کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *