اخبار استارتاپی

مراکز نوآوری در حوزه حمل و نقل هوشمند ایجاد می شوند

دو تفاهم‌نامه همکاری با عناوین "ایجاد زیرساخت برای خودروهای پیشرفته با ایجاد یک مرکز نوآوری" و همچنین "شناسایی و توسعه پهنه‌های نوآوری" توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و پیروز حناچی شهردار تهران به امضا رسید.

سورنا ستاری در حاشیه آیین امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و و شهرداری تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران بازار بزرگی برای تمامی استارتاپ ها دارد،‌ گفت: شهرداری به جای آنکه به دنبال منابع سنتی برای توسعه خود و بهبود شهر باشد، می تواند بخش زیادی از این منابع را از محل توسعه استارتاپ ها به دست آورد که این اقدام برای شهر تهران نیز می تواند منبع جدید درآمدی محسوب شود.

امروز دو تفاهم‌نامه همکاری با عناوین “ایجاد زیرساخت برای خودروهای پیشرفته با ایجاد یک مرکز نوآوری” و همچنین “شناسایی و توسعه پهنه‌های نوآوری” توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و پیروز حناچی شهردار تهران به امضا رسید.

سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهمنامه با تشکر از حناچی بابت داشتن نظر مثبت نسبت به اتفاقاتی که در حوزه فناوری رخ می‌دهد، گفت: به نظرمان تهران پتانسیل‌های زیادی برای مطرح شدن به عنوان یک شهر هوشمند را دارد. هر چند که در حال حاضر نیز بر اساس گزارش شاخص های جهانی نوآوری تهران در میان ۵۰ شهر برتر فناور جهان جای دارد.

وی با بیان این که هفته گذشته نیز گزارش مفصلی در شورای شهر تهران با محوریت تهران و شهر هوشمند ارائه دادم، اظهار کرد: معتقدم تهران از ظرفیت و صلاحیت بالایی برای تبدیل شدن به یک شهر هوشمند و نوآور برخوردار است که به مدد نوآوری جوانان خلاق و نوآور فعال در شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها عینی و عملی می‌شود.

ستاری با بیان اینکه یکی از بحث‌های جدید که این روزها مطرح می‌شود، موضوع ناحیه‌های نوآوری است، تصریح کرد: توسعه این نواحی به خصوص در اطراف دانشگاه‌ها جدی است که این مسئله سبب می‌شود بخش خصوصی نیز در بافت فرسوده سرمایه گذاری کند که نمونه آن را در اطراف دانشگاه صنعتی شریف می‌بینیم که کارخانه نوآوری آزادی با حضور ۳۵۰۰ جوان فعالیت می‌کند.

معاون علمی رییس‌جمهور با بیان اینکه مراکز نوآوری با نقش‌آفرینی شهرداری‌ها و عزم مردم جامعه برای حمایت از فعالان زیست‌بوم نوآوری به رونق می‌رسند و مشکلات را حل می‌کنند، اظهار کرد: این پهنه‌ها ضمن افزایش تولید ناخالصی داخلی کشور را به سوی توسعه پایدار سوق می‌دهند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران همواره به توسعه حوزه فناوری کمک کرده، اما این تفاهم‌نامه سبب می‌شود که برنامه‌ریزی دقیقی در خصوص توسعه نواحی نوآوری در تهران داشته باشیم، گفت: کمتر شهری را به مانند تهران داریم که چنین پتانسیلی برای توسعه نوآوری و هوشمندسازی داشته باشد.

ستاری با بیان اینکه ایجاد مراکز نوآوری در حوزه حمل و نقل هوشمند نیز یکی دیگر از برنامه‌های مورد توافق طرفین است، اظهار کرد: در راستای استفاده از تکنولوژی‌های نوین بحث استفاده از خودرو و موتور برقی با اتکاء به تکنولوژی داخل، توسعه می‌یابد.

وی اظهار امیدواری کرد که با حمایت و همکاری شهرداری تهران برای بازارسازی و پیشرفت فناوری‌های شهری، گام مهمی برداشته شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *