اخبار استارتاپی

۳۵۰ تفاهم نامه به ارزش ۱۲هزار میلیارد بین شهرداری و فناوران

رئیس دبیرخانه تستا از انعقاد ۳۵۰ تفاهم نامه بین شهرداری و فناوران در نمایشگاه «تستا» خبر داد و گفت: بیشترین تعداد تفاهم نامه ها در حوزه خدمات شهری بین فناوران و شهرداری منعقد شد.

رئیس دبیرخانه تستا در خصوص برگزاری دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش دایر شد گفت: برای این نمایشگاه کارگروه تستا را تشکیل دادیم و پیگیر تفاهم نامه های منعقد شده تا حصول نتیجه و انعقاد قرارداد بودیم.

مهدی پاکزاد، افزود: طراحی پرتابل جامع تقاضا و عرضه فناوری و نوآوری، تسهیل در فرایند دریافت تسهیلات و مشوق ها، برقراری ارتباط میان متقاضیان فناوری و فناوران، چاپ و انتشار نتایج و دستاوردهای نمایشگاه از دستاوردهای تستای امسال بودند.

وی با اشاره به برخی نیازمندی های ارائه شده در نمایشگاه تستای ۹۸ ادامه داد: «قالب سازه ای سیک»، «سیستم مدیریت ساختمان هوشمند»، «اتصالات ضد سرقت در حفاظ های بزرگراهی»، «نرم افزارهای مانیتورینگ روشنایی و نورپردازی»، « کفپوش های گرانولی زمین بازی کودکان»، «موتورهای الکتریکی» برخی از نیازهای فناورانه در نمایشگاه تستا بودند.

پاکزاد افزود: همچنین «گیربکس چپ پله برقی شیندلر»، «برد تغذیه پله برقی شیندلر»، « شفت هندریل پله برقی»، «دوربین تشخیص حریق از راه دور»، «ربات اتش نشان»، «ماسک های اضطراری کوچک»، «مبدل های پروتکلی» و …. از دیگر نیازهای ارائه شده در این نمایشگاه بودند.

رئیس دبیرخانه تستا در خصوص تعداد تفاهم نامه های منعقد شده در نمایشگاه به تفکیک هر یک از سازمانها- شرکت ها گفت: ۳۶ تفاهم نامه و یک تفاهم نامه بیشترین و کمترین تعداد تفاهم ها بین سازمان ها-شرکتها با شهرداری و صنایع بوده است. ۴۴درصد تفاهم نامه ها دارای مبلغ و ۵۶درصد بدون مبلغ منعقد شده اند. وی با اشاره به میزان تفاهم نامه های منعقد شده در دومین نمایشگاه تستا گفت: از مجموع۳۵۰ تفاهم نامه انعقاد شده ۲۹۷ تفاهم نامه مربوط به شهرداری تهران می باشد.

به گفته پاکزاد، بیشترین تعداد تفاهم نامه ها در تستای دوم در حوزه خدمات شهری و کمترین در حوزه مبارزه با مواد مخدر بوده است. در مجموع ۳۵۰ تفاهم نامه منعقد شده در نمایشگاه تستای سال ۹۸ به ارزش تقریبی ۱۲هزار میلیارد ریال منعقد شده است.

به منظور شناسایی نیازها و تقاضاهای پژوهشی و فناوری، بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه به نمایش نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش برگزار شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *