اخبار استارتاپی

فراخوان برای استقرار شرکتهای دانش بنیان در “پردیس کارآفرینی”

فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری منتشر شد.

خدمات حقوقی کسب و کار

فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان یکی از فازهای توسعه ناحیه نوآوری پردیس منتشر شد. متقاضیان می توانند تا تاریخ ۵ اسفند ماه امسال درخواست پذیرش و عضویت خود را ثبت کنند.

مطابق فراخوان منتشر شده،‌ «واحدهای تولیدی با محصولات دارای فناوری پیشرفته که ارزش افزوده محصولاتشان بالا و تولیدشان مبتنی بر نیروی متخصص باشد و تولید انبوه و حجیم نداشته باشند»، «واحدهای تحقیق و توسعه صنایع -که تولیدات آن­ها در مناطقی بیرون از پارک صورت می‌­گیرد» و «آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و فب لب های خاص که خدماتی با فناوری پیشرفته ارائه می‌کنند» از واحدهای فناور و دانش بنیان، واجد شرایط برای عضویت و استقرار در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند.

همچنین هولدینگ‌های بزرگ صنعتی و سرمایه گذاری می‌توانند کمپ‌های تخصصی خود را بر اساس ضوابط پارک مستقر کنند.

حوزه‌های دارای اولویت برای پذیرش شرکت‌ها

برای پذیرش و عضویت شرکت‌های جدید، متقاضیانی که در حوزه‌های «تجهیزات پزشکی پیشرفته»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق» و «ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی با فناوری پیشرفته» فعالیت می‌کنند، در اولویت واگذاری خواهند بود.

مساحت زمین قطعات قابل واگذاری و شرایط پرداخت وجه زمین مطابق اعلام فراخوان، صرفا تعداد ۳۵ قطعه از کل قطعات موجود در پردیس کارآفرینی (فاز ۳)، در این طرح قابل واگذاری است.

حداقل مساحت قابل واگذاری ۵۵۰ متر مربع و حداکثر ۲۵۰۰ مترمربع اعلام شده است. در صورت احراز نیاز شرکت‌ها، امکان واگذاری قطعات به صورت تجمیعی و حداکثر تا سقف ۵۰۰۰ مترمربع نیز وجود خواهد داشت و قیمت قطعات بر اساس عواملی ازجمله دسترسی‌ها، موقعیت، متراژ و…، متغیر خواهد بود.

بر اساس اعلام معاونت علمی، مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات آماده‌سازی اراضی این فاز از پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که ۲۱ هکتار وسعت دارد و با نام «پردیس کارآفرینی» شناخته می‌شود، در شهریور ماه امسال برگزار شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۴]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا