اخبار استارتاپی

گسترش فعالیت شتاب دهنده های تخصصی حوزه گیاهان دارویی

صد و سی‌امین نشست ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در صد و سی امین نشست ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی که با حضور نمایندگان ارگان‌ها و سازمان های مختلف، شتابدهنده ها، مراکز رشد و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر حمایت ویژه این معاونت از ایجاد و گسترش شتاب دهنده های تخصصی در حوزه های مختلف، تاکید کرد و اظهار داشت که شتاب دهنده های حوزه گیاهان دارویی نیز با تلاش ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی فعالیت های ثمر بخشی را پیگیری می کنند.

در ادامه این نشست، چگونگی گسترش و توسعه فعالیت شتاب دهنده ها پیش از ورود صاحبان ایده و استارتاپ ها به مراکز رشد، مورد بررسی قرار گرفت.

راه اندازی یک خط تولید نیمه صنعتی در شیراز، کار بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی با استفاده از ظرفیت گیاهان دارویی و برندینگ گیاهان دارویی، سه اقدامی است که شتابدهنده های فعال در حوزه گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انجام رسانده‌اند.

در این نشست همچنین مقرر شد تا با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شتاب دهنده تخصصی حوزه گیاهان دارویی ویژه استان سیستان و بلوچستان تاسیس شود. گسترش ارتباطات بین المللی میان بخش خصوصی ایران با شرکت‌های معتبر جهانی فعال در حوزه گیاهان دارویی و تبادل تجربه و فناوری، محور دیگری بود که در این رویداد مورد بررسی قرار گرفت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
اکوسیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا