اخبار استارتاپی

ظرفیت ایجاد ۵ کارخانه نوآوری در تهران وجود دارد

مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس با بیان اینکه تهران ظرفیت دارد تا ۵ شعبه پارک فناوری پردیس در قالب کارخانه نوآوری داشته باشد، بیان کرد: سومین شعبه در حال راه اندازی است.

مهدی عظیمیان، مدیر کل توسعه شعب و پردیس های پارک فناوری پردیس اظهار کرد: این کارخانه نوآوری آزادی شعبه اول پارک فناوری پردیس به شمار می رود که سال گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح رسمی شد و اکنون تعداد زیادی از استارت آپ ها در آن مشغول فعالیت هستند.

به گفته مدیر کل توسعه شعب و پردیس‌های پارک فناوری پردیس، شعبه دوم پارک فناوری پردیس که اکنون در حال تکمیل است در شرق راه اندازی شده و هشتاد درصد تیم ها اکنون در آن مستقر هستند.

وی در خصوص شعبه دوم پارک فناوری پردیس در قالب کارخانه نوآوری «های وی» گفت: اینجا فضایی در اختیار سازمان فضایی بوده که کارهای اداری در آن انجام می‌شد و به معاونت علمی واگذار شد. متراژ این مکان برابر با ۵ هزار متر است که شعبه دیگر پارک فناوری محسوب می‌شود.

مدیر کارخانه نوآوری با تاکید بر اینکه می‌بایست تعدادی از تیم ها در آن مشغول فعالیت شوند وسپس راه اندازی رسمی شود، خاطر نشان کرد: البته که این کارخانه به عظمت کارخانه نوآوری آزادی نیست اما به عنوان شعبه دوم راه اندازی شده است.

عظیمیان با تاکید بر اینکه برای ایجاد شعبه سوم پارک فناوری پردیس «پردیس سامیت» هم در حال رایزنی هستیم، گفت: به نظر می‌رسد تا ۵ شعبه در تهران امکان فعالیت و خروجی مطلوب داشته باشد.

مدیر مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری در استان‌های مختلف اقدام ترویجی ایجاد کارخانه‌های نوآوری کرده و خیلی از آنها به کارخانه آزادی آمدند تا مشاوره بگیرند و در راستای آن بتوانند یک کارخانه را راه اندازی کنند.

مدیر کارخانه نوآوری ادامه داد: آذربایجان شرقی، اردبیل، یزد، اصفهان، شیراز و … به کارخانه آزادی آمدند تا از اینجا ایده بگیرند.

عظیمیان افزود: با توجه به اینکه هیئت دولت ابلاغ کرده که هر استانداری تا پایان دولت کارخانه نوآوری راه اندازی کند، این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. مدیریت کارخانه‌های نوآوری که قرار است در اماکن متروکه راه اندازی شود به عهده استان‌های دیگر است.

وی افزود: ما در تهران، شعب دیگر پارک در تهران را مدیریت می‌کنیم ولی مابقی کارخانه‌های نوآوری در استان‌ها و شهرستان‌ها با مدیریت خودشان است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا