اخبار استارتاپی

درخواست کمک از استارتاپ ها برای مقابله با ملخ

معاونت علمی و فناوری فراخوانی برای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در راستای مقابله با ملخ ها منتشر کرد.

هجوم ملخ از جمله آفت هایی است که به دلیل بروز خشکسالی موجب ایجاد خسارت در مزارع و عرصه‌های کشاورزی کشور می‌شود. مقابله با این آفت از طریق روش های نوین و غیرشیمیایی می‌تواند مزایایی را نسبت به روش های شیمیایی در برداشته باشد.

این حشره در دستجات میلیونی، مزارع کشاورزی و محصولات را مورد حمله قرار می‌دهد، بروز خشکسالی و تغییرات آب و هوایی از جمله عواملی است که باعث بروز این آفت شده است.

با توجه به اینکه کشورهای مختلفی در منطقه با این مشکل دست به گریبان هستند، همکاری‌های بین المللی نیز در این‌باره شکل گرفته است.

مقابله با ملخ با استفاده از روش‌های غیر شیمیایی دارای مزایای متعدد زیست محیطی است. بر این اساس شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دعوت شده‌اند تا طرح‌های خود را برای مقابله با آفت ملخ با استفاده از روش‌های غیر شیمیایی ارسال کنند.

این فراخوان بر روی دفع هجوم ملخ‌ها به مزارع جنوب کشور متمرکز است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با ایجاد ارتباط میان شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها و بخش‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ، در جهت رفع مشکلات گام بردارد. برقراری این ارتباط می‌تواند به ارائه پاسخ‌های فناورانه به برخی مشکلات، نظیر هجوم ملخ‌ها بیانجامد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا