اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

برگزاری حضوری نمایشگاه ایران ساخت منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل در آذرماه به صورت حضوری برگزار خواهد شد، گفت: ولی ما برای برگزای حضوری این نمایشگاه منتظر تصمیم گیری ستاد ملی کرونا هستیم.

خدمات حقوقی کسب و کار

دکتر رضا اسدی فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی، توضیح داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ویژه ای به نام نمایشگاه ایران ساخت دارد که در این نمایشگاه سوبسیدهای ۱۰ تا ۵۰ درصد را به دانشگاه ها و پژوهشگاه های دولتی متقاضی خرید تجهیزات ساخت داخل پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن ما برای اعضای این شبکه ۱۰ درصد تخفیف بیشتر در نظر گرفتیم؛ از این رو به عنوان مثال اگر تجهیز آزمایشگاهی در این نمایشگاه دارای تخفیف ۴۰ درصدی باشد، اعضای شبکه با تخفیف ۵۰درصدی می‌توانند آن تجهیز آزمایشگاهی را خریداری کنند.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: از آنجایی که ۴۵ درصد آزمایشگاه‌های عضو این شبکه از بخش خصوصی هستند و آنها مشمول یارانه نمی‌شوند، ما برای آنها تسهیلات با نرخ پایین و بلند مدت در نظر گرفتیم.

اسدی‌فرد در خصوص برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل، یادآور شد: در حال حاضر برنامه داریم که این نمایشگاه را در اواخر آذرماه به صورت حضوری برگزار کنیم، ولی ما منتظر هستیم که در ماه آینده ستاد ملی کرونا در این زمینه چه تصمیم گیری‌هایی دارد و اینکه به ما اجازه داده خواهد شد که این نمایشگاه به صورت حضوری برگزار شود یا خیر.

اسدی فرد ادامه داد: از این رو تاکنون تصمیم ما بر برگزاری نمایشگاه حضوری است.

به‌منظور کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین استفاده از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان درزمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون ۷ دوره “نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت” را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ برگزار کرده است و هشتمین دوره آن از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

معاونت علمی در این نمایشگاه بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را مطابق با سطح بندی تجهیزات پرداخت می‌کند که در این راستا در مجموع این نمایشگاه در ۷ دوره گذشته ۷۶۰ میلیاردتومان فروش داشته است که از این میان حدودا ۲۶۰ میلیارد تومان را معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری پرداخت کرده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا