اکوسیستمسرمایه گذاری خطرپذیرکارآفرینی و استارتاپمصاحبه های سرمایه گذاری خطرپذیر

کارن کراد؛ بزرگترین پلتفرم تامین مالی استارتاپ ها

اولین کارگزار رسمی تامین مالی و سرمایه گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن، یکی از استارتاپ های شتابدهنده دیموند است که به عنوان اولین کارگزار رسمی تامین مالی و سرمایه گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که به منظور آسان‌سازی فرایند جذب سرمایه برای استارتاپ ها تاسیس شده است.

کارن برای اولین بار در کشور نیز موفق به اخذ مجوز تامین مالی مبتنی بر مشارکت از سوی شرکت فرابورس شده است.

در این سامانه سه نقش «استارتاپ»، «سرمایه گذار» و «منتور» برای فعالان این اکوسیستم تعریف شده است که با توجه به برنامه‌های تعیین شده برای همکاری با هر کدام از گروه‌ها، ضمن شناسایی نیازهای استارتاپ ها و سرمایه گذران به ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه‌های گوناگون به آن‌ها می‌پردازد.

کارن کراد، فرایند ارتباط کارآفرینان با سرمایه گذاران را تسهیل و این ارتباط را با نظارت منتورهای حرفه‌ای بهتر می‌کند.

خدمات کارن کراد به استارتاپ ها

ارائه مشاوره کسب‌وکار با برگزاری جلسات مشاوره در خصوص تکمیل اطلاعات لازم برای جذب سرمایه و اصلاح برنامه کسب‌وکار، برنامه مالی، فنی، حقوقی و تبلیغاتی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی بر اساس نیازهای استارتاپ‌ها و توانمندسازی آن‌ها، تنظیم قرارداد استارتاپ‌ها، برگزاری رویدادهای تخصصی جذب سرمایه و حضور در جلسات سرمایه گذاری به عنوان مشاور تا مرحله عقد قرارداد سرمایه گذاری و جذب اولین مرحله از سرمایه، ارائه خدمات مشاوره عارضه یابی و برطرف کردن مشکلات و ریسک‌های احتمالی استارتاپ ها، از جمله خدمات کارن برای استارتاپ های این سامانه است.

خدمات کارن کراد به سرمایه گذاران

بررسی مسائل مالی، حقوقی، ارزیابی استارتاپ ها، ارزش گذاری طرح‌ها با استفاده از روش‌های متفاوت به درخواست سرمایه گذاران، ارسال گزارش‌های ارزیابی و استارتاپ‌ها به سرمایه گذاران و در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل طرح‌ها به منظور شناخت کامل برای سرمایه گذاری روی طرح‌ها، مشاوره به سرمایه گذاران برای سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها، هم سرمایه گذاری با سرمایه‌گذاران، و برگزاری جلسات سرمایه گذاری بین استارتاپ ها و سرمایه گذاران، خدمات این سامانه به سرمایه گذاران است.

خدمات کارن کراد به منتورها

تسهیل فرایندهای شبکه‌سازی و مربی‌گری، ایجاد ارتباط بین استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان متقاضی دریافت مشاوره با متخصصان و منتوران خبره در حوزه مورد نظر، برگزاری دوره‌ها و وبینارهای آموزشی با استفاده از متخصصان و مربیان سامانه، از خدمات کارن برای منتورهاست.

کارن کراد

تامین مالی جمعی

سامانه کارن به عنوان عامل راه‌اندازی کمپین تامین مالی جمعی در ایران در بهمن ماه سال گذشته، معرفی و نخستین کمپین تامین مالی جمعی خود را با شرکت دانش بنیان رادیولوژی بهیار صنعت سپاهان به مبلغ ١ میلیارد و ٣٧۵ میلیون تومان، در عرض کمتر از یک ماه توسط بیش از ۴۵ سرمایه‌گذار، به انجام رساند. این سامانه در سال جدید نیز به صورت جدی‌تر به دنبال توسعه و گسترش بخش تامین مالی جمعی خود برای شرکت‌های متقاضی است.

رویدادهای بین‌المللی کارن

رویداد ویژه توسعه بازار جیتکس که کارن به عنوان کارگزار، مامور رسمی آماده سازی، توانمندسازی و اعزام ٢٠ شرکت دانش بنیان ایرانی به چهلمین دوره از نمایشگاه جیتکس بود، رویداد TIM که با حضور سرمایه گذاران هشت کشورهای اسلامی موسوم به (دی ٨) به صورت آنلاین برگزار شد. و در سال جدید نیز برنامه‌ریزی‌هایی برای شرکت در مجامع بین‌المللی، تدارک دیده شده است.

برنامه‌های هم سرمایه گذاری کارن

این سامانه همچنین قابلیت هم‌سرمایه گذاری در طرح‌های خطرپذیر ملی و بین‌المللی را داراست و تا کنون ۵ سرمایه گذاری به مبلغ ١٧٠ میلیارد ریال توسط سامانه کارن و دیگر سرمایه گذاران صورت گرفته است. شرکت مرکز تماس پیتام، سامانه گردشگری سلامت در کشور جمهوری آذربایجان، شرکت مدیریت ثروت رابین، شرکت آرمه تخفیف پارسیان و گروه مالی ارمغان، از جمله ‌هم سرمایه گذاری های کارن است.

کارن کراد از آغاز تا کنون

  • ثبت نام بیش از ١٣٠٠ سرمایه‌گذار، ۴٠٠٠ کارآفرین و ٣٠٠ منتور در پلتفرم
  • بهره‌مندی بیش از ١٢٠٠ استارتاپ از خدمات کارن و تایید بیش از ۵۴٠ استارتاپ
  • جذب سرمایه موفق بیش از ٨٠ استارتاپ به مبلغ ٩٠ میلیارد تومان
  • برگزاری ١٨ دوره از رویداد دوشنبه‌های استارتاپی
  • برگزاری ١٠ رویداد I-MEET
  • برگزاری ٩ رویداد INVESTMENT SUMMIT
  • ٩ رویداد کافه سرمایه با مجموع بیش از ٣٧٠٠ جلسه سرمایه‌گذاری
  • برگزاری بیش از ٢۵٠ کارگاه، وبینار و دوره آموزشی در حوزه‌های مرتبط با کسب‌وکار
  • مشاوره راه اندازی مرکز نوآوری رسانه‌ای همشهری و مرکز نوآوری تعاون (منتا)
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۲]
منبع
شنبه مگ
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *