اخبار استارتاپیاخبار نفت، گاز و پتروشیمیکارآفرینی و استارتاپنفت، گاز و پتروشیمی

همکاری شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس با صنعت پتروشیمی

تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های عضو پارک در همکاری با صنعت پتروشیمی

احمد عسگری، مدیرکل سرمایه گذاری و بومی‌سازی پارک فناوری پردیس در نشست همکاری مشترک با مرکز توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی که در راستای به کارگیری ظرفیت‌ شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس در حوزه صنعت پتروشیمی و با حضور حسن قلی‌پور مدیر مرکز توسعه کسب و کارهای دانش بنیان صنعت پتروشیمی برگزار شد، با اشاره به جایگاه و مأموریت ملی پارک فناوری پردیس در توسعه اقتصاد دانش بنیان در صنعت نفت و همچنین زیرساخت‌های موجود، تصریح کرد: پارک فناوری پردیس با ایجاد زنجیره همرسانی عرضه و تقاضای فناوری با حضور تمام بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری و پیاده‌سازی جریان‌های فناوری و نوآوری در این حوزه تجربه همکاری با صنعت نفت را دارد.

وی توضیح داد: هدف از این همکاری ایجاد تعامل نزدیک بین شرکت‌های دانش بنیان و مدیران و کارشناسان صنعت نفت با مرکز توسعه کسب و کارهای دانش بنیان صنعت پتروشیمی است.

پتروشیمی

عسگری، «همرسانی عرضه و تقاضای فناوری با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان سراسر کشور»، «پذیرش مسئولیت‌های حقوقی، مالی و اجرای پروژه‌های دانش‌بنیان در این صنعت» و «حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در تأمین ضمانت‌های مورد نیاز قراردادها و اخذ استانداردهای ملی و بین‌المللی» را از موارد دیگر حمایت‌های پارک در توسعه اقتصاد دانش بنیان در صنعت نفت معرفی کرد.

حسن قلی‌پور، مدیر مرکز توسعه کسب و کارهای دانش بنیان صنعت پتروشیمی نیز در این نشست گفت: توسعه قراردادهای بومی‌سازی فناوری در صنعت پتروشیمی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای طرح‌های پتروشیمی، از مهمترین اهداف راه‌اندازی مرکز توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی در آذرماه ۱۳۹۹ بود.

وی همچنین شناسایی تقاضاهای شرکت‌های دانش بنیان در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی را از دیگر برنامه‌های مهم این مرکز عنوان کرد.

به نقل از روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، امکان تاسیس فن‌بازار تخصصی صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از ابزارهای شکل‌گیری زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی در این نشست مطرح شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *