اخبار استارتاپیاخبار کشاورزیکشاورزی

برگزاری رویداد فناورانه در حوزه کشاورزی ایران – هلند

رویداد بین المللی حوزه کشاورزی ایران – هلند با مشارکت دانشگاه «واخنینگن»، ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی سلسله رویدادهای بین المللی حوزه کشاورزی ایران – هلند را با مشارکت دانشگاه «واخنینگن» این کشور و با هدف توسعه فناورانه حوزه باغبانی ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌کنند.

این رویداد با موضوعاتی چون «باغبانی گلخانه ای»، «مدیریت اقتصادی سیستم های باغبانی گلخانه‌ای» و «مدیریت زنجیره پشتیبانی کشاورزی گلخانه‌ای» برگزار می شود.

هدف از برگزاری این رویداد، ارتقاء صنعت باغبانی هوشمند در کشور است. این هدف به شکل‌گیری یک همکاری مشترک با کشور هلند منجر شده است و نخستین رویداد از این وبینار با حضور محققان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و اساتید دانشگاه واخنینگن در این دانشگاه برگزار می‌شود.

محققان بخش کشاورزی معتقدند فناوری‌های نوین همه زندگی بشر از جمله صنعت کشاورزی را احاطه کرده است که با نفوذ هرچه بیشتر این تکنولوژی ها می توان کشاورزی پایدارتری را ایجاد کرد تا به این ترتیب منابع غذایی پایدار و سالمی در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. این رویداد نیز در راستای تحقق همین هدف برگزار خواهد شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت جهاد کشاورزی در این رویداد بین‌المللی برای توسعه فناوری‌های حوزه باغبانی مشارکت می‌کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

یک نظر

  1. چرا در ایران شبکه آموزش کشاورزی و باغبانی و دامپروری راه اندازی نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا