اخبار استارتاپیاخبار صنایع خلاق و فرهنگیصنایع خلاق و فرهنگی

خانه خلاق و نوآوری «ب» افتتاح شد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، خانه خلاق «ب» میزبان فعالان صنایع خلاق و فرهنگی شد.

اکودی‌ام

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خانه خلاق «ب» میزبان فعالان صنایع خلاق و فرهنگی شد. خانه استاد حسین بهزاد استاد پرآوازه نقاشی مینیاتور ایران امروز میزبان نوآوری‌ فعالان صنایع خلاق شد تا با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این خانه تاریخی، زمینه و بستر رونق استارتاپ های حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی فراهم شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در این مراسم با بیان این‌که هنر و صنایع نرم و فرهنگی یکی از ظرفیت‌های ذاتی ایران است، ادامه داد: این ظرفیت منحصر به فرد که پیشینه‌ای هزاران ساله در جهان دارد، با به میدان آمدن نوآوری‌ جوانان دانش‌آموخته و خلاقی که در خانه‌های خلاق و نوآوری، شرکت‌های خلاق و شتابدهنده های این حوزه وجود دارد، به اشتغال، ارزش افزوده و اقتدار بدل می‌شود.

رییس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق با تاکید بر ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی، ادامه داد: باید به فرزندانمان بیاموزیم مهم‌ترین سرمایه و داشته هایشان یعنی نوآوری، خلاقیت است که ارزش آفرینی می‌کند و می‌بایست این سرمیاه ارزشمند را به خود و آنان یادآوری کنیم.

پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق نیز در این مراسم با بیان این‌که توسعه خانه‌های خلاق و نوآوری می‌تواند بستر احیا و شکوفایی فرهنگ و هنر ایرانی و حمایت از هنرمندان خلاق و نوآور کشور باشد، ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو راهبرد اساسی را در حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری انجام می‌دهد که یکی از این اقدامات، در قالب حمایت از فناوری‌هایی پیشرفته محصولات دانش بنیان و فناور تجلی یافته است؛ به طوری‌که ثمره آن را در کارخانه‌های نوآوری و مراکز و پهنه‌های نوآوری شاهد هستیم.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان این‌که حمایت از شرکت‌های خلاق، صنایع نرم و فرهنگی بستری تازه برای کارآفرینی، اشتغال و خلق ارزش افزوده ایجاد کرده است ادامه داد: بسیاری از افراد جوان و دانش آموخته در حوزه‌های علوم انسانی، هنر و فرهنگی که بیش از نیمی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ما هستند، اکنون می‌توانند در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق توانمندی‌ها و نوآوری‌هایشان را به اشتغال و ارزش افزوده بدل کنند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق ادامه داد: امروز خانه استاد حسین بهزاد، نقاش خلاق و توانمند مینیاتور به بستری برای بروز خلاقیت‌های تازه تبدیل شد و امثال مرحوم ابوالحسنی نیز نشردهنده این نوآوری‌ها هستند.

پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حمایت و صداقت، تلاش و پیگیری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان، راه تازه‌ای را پیش روی هنرهای سنتی و صنایع دستی قرار داد تا با رونق خانه‌های خلاق، بتوانند ظرفیت‌های نهفته‌شان را شکوفا کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
اکوسیستم
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا